27 oktyabr 2023-cü il tarixində  ETN Zoologiya İnstitutunda elmi seminarın növbəti iclası keçirilib. Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi V.Y.Axundov adına Elmi Tədqiqat Tibbi Profilaktika İnstitutu Publik Hüquqi Şəxsin dissertantı Sultanova Yeganə Əliqulu qızının “Azərbaycanın cənub-şərqində ağcaqanadların faunasının müasir vəziyyəti və onların abrovirusların keçirilməsində rolu” mövzusunda dissertasiya işinin Dissertasiya şurasının nəzdində elmi seminarda müzakirəsi keçirilib. Dissertasiya işinin elmi rəhbəri tibb üzrə elmlər doktoru Akif Əyyub oğlu Salehovdur.
Müzakirənin sonunda dissertasiya işinin elmi və praktik əhəmiyyətini nəzərə alaraq Sultanova Yeganə Əliqulu qızının Azərbaycanın Cənub-Şərqində ağcaqanadların faunasının müasir vəziyyəti və onların abrovirusların keçirilməsində rolu adlı dissertasiya mövzusunun 24.29.01 Parazitologiya ixtisasında Biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya komissiyasının fəlsəfə doktoru dissertasiyaları qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi üçün işin elmi müzakirələri növbəti mərhələsinə təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edildi.

The next meeting of the Scientific Seminar was held under the Dissertation Council
On October 27, 2023, the next meeting of the Scientific Seminar was held at the MSE Institute of Zoology. The dissertation of Sultanova Yegana Aligulu gizi, PhD student of V. Y. Akhundov Scientific Research Medical Prophylactic Institute of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, titled "The modern situation of the mosquito fauna in the southeast of Azerbaijan and their role in the transmission of abroviruses" was discussed in a Scientific Seminar under the Dissertation Council. The scientific supervisor of the dissertation work is Akif Ayyub oglu Salehov, Doctor of Medical Sciences.
At the end of the discussion, taking into account the scientific and practical importance of the dissertation work, Sultanova Yegana Aligulu gizi's dissertation topic entitled "The modern situation of the mosquito fauna in the Southeast of Azerbaijan and their role in the transmission of abroviruses"  was considered appropriate to submit to the next stage of scientific discussions, as it met the requirements set by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for doctoral dissertations in order to receive the degree of Doctor of Philosophy in Biology.