“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının statusu haqqında” AR Prezidentinin 2003-cü il 4 yanvar tarixli Fərmanının ləğvi barədə Prezidentin Fərmanı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununun tətbiqi ilə əlaqədar qərara alıram:
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının statusu haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2003-cü il 4 yanvar tarixli 836 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2003, № 1, maddə 28) ləğv edilsin.

Указ Президента об отмене Указа Президента АР «О статусе Национальной академии наук Азербайджана» от 4 января 2003 года
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в связи с применением Закона Азербайджанской Республики «О науке» номер 271-VQ от 14 июня 2016 года, постановляю:
Отменить Указ Президента Азербайджанской Республики «О статусе Национальной академии наук Азербайджана» номер 836 от 4 января 2003 года (Сборник Законодательных Актов Азербайджанской Республики, 2003, № 1, статья 28).