Akademik Xoşbəxt Yusifzadənin kitabı Vyetnamda çap edilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin birinci vitse-prezidenti, akademik Xoşbəxt Yusifzadənin 2010-cu ildə Bakıda Azərbaycan və rus dillərində işıq üzü görmüş “Ömrümün illəri və izləri” adlı irihəcmli xatirələr kitabı bu günlərdə Vyetnam Sosialist Respublikasının paytaxtı Hanoy şəhərində nəfis şəkildə çap edilib.
Qeyd edək ki, Vyetnamda akademik Xoşbəxt Yusifzadənin şəxsiyyətinə və ömür yoluna böyük maraq göstərirlər. O, ötən əsrin 70-80-ci illərində Azərbaycan Sənaye İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti) geoloji-kəşfiyyat fakültəsində Dövlət İmtahan Komissiyasının sədri olarkən Vyetnamın gənc neft sənayesi üçün yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasına və elmin təşkilinə böyük qüvvə sərf edib.
X.Yusifzadə Vyetnam Sosialist Respublikası qarşısında xidmətlərinə görə bu ölkənin “Dostluq” ordeni ilə təltif olunub. Orden alimə 2014-cü ilin may ayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin tərkibində Vyetnam Sosialist Respublikasına səfəri çərçivəsində təqdim edilib.

First Vice-President of the State Oil Company of Azerbaijan, Academic Khoshbakht Yusifzadeh’s voluminous book of memories “The years and traces of my life”, which released in Azerbaijani and Russian languages in 2010 has been recently published in the capital city of Hanoi, Socialist Republic of Vietnam.
Note that, personality and way of life of Khoshbakht Yusifzadeh is of interest in Vietnam. In 70-80-ies of the last century, while the chairman of the State Examination Commission at the department of Geological Exploration of the Azerbaijan Industry Institute (present Azerbaijan State Oil and Industry University), he spent a large force in highly qualified staff for the Vietnam young oil industry and science organization.
Kh.Yusifzadeh was awarded "Friendship" medal for services to the Socialist Republic of Vietnam. Award has been submitted to him during his visit to the Socialist Republic of Vietnam in May 2014 in the delegation led by President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.