Dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi keçirildi
19 dekabr 2023-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun növbəti iclası keçirilib. Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının müdiri vəzifəsini icra edən, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Süleyman Şakir oğlu Süleymanovun 2401.01-“Zoologiya” ixtisasında biologiya elmləri üzrə elmlər doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Orta və Cənubi Xəzərin siyənək balıqları (sistematikası, ekologiyası, yayılması və ehtiyatı)” mövzusunda dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi müzakirəsi keçirilib. Dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi biologiya elmləri doktoru, professor Rauf Vahid oğlu Hacıyevdir.
Dissertasiya işinin elmi və praktik əhəmiyyətini nəzərə alaraq b.ü.f.d. S.Ş. Süleymanovun “Orta və Cənubi Xəzərin siyənək balıqları (sistematikası, ekologiyası, yayılması və ehtiyatı)” adlı dissertasiya işi elmlər doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının biologiya doktorluq dissertasiyaları qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi üçün işin müdafiəyə təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edildi.

A preliminary discussion of the dissertation was held
The preliminary discussion of the dissertation work dubbed "Herring fishes of the Middle and South Caspian (systematics, ecology, distribution and reserve) by Suleyman Shakir oglu Suleymanov, acting head of the Hidrobiology Laboratory, PhD in Biology, Assoc. Prof., was held at the meeting of MSE Institute of Zoology was held on December 19, 2023. The supervisor of the dissertation work is Doctor of Biological Sciences, Professor Rauf Vahid oghlu Hajiyev.
Taking into account the scientific and practical importance of the dissertation work,  S.S. Suleymanov's thesis entitled "Herring fishes of the Middle and South Caspian (systematics, ecology, distribution and reserve)" was considered appropriate to submit for defense as it met the requirements set by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for doctoral theses in Biology in order to receive the degree of Doctor of Sciences in Biological Sciences.