Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasında növbəti hesabatlar dinlənilib
19 oktyabr 2023-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözləri açan institutun direktor vəzifəsini icra edən a.e.ü.f.d., dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
İclasda Quru onurğalıları laboratoriyasının, Zooloji muzeyin, Paleozoologiya laboratoriyasının illik hesabatları dinlənilib. Quru onurğalıları  laboratoriyasının müdiri b.ü.f.d Təvəkkül İskəndərov cari ildə aparılmış elmi tədqiqatlar, onların əsas nəticələri, çap olunmuş elmi əsərlər, istinadların sayı haqqında ətraflı məruzə ilə edib. Zooloji muzeyin müdiri b.ü.f.d Səbinə Bünyatova, Paleozoologiya laboratoriyasının müdiri b.e.ü.f.d Könül Tapdıqova şöbələrin cari ildə gördükləri işlər barədə geniş məlumat verib.

Next reports were listened at the Scientific Council of the Institute of Zoology
On October 19, 2023, the next meeting of the Scientific Council of the MSE Institute of Zoology was held. Acting Director of the institute, Assoc. Prof. Aladdin Eyvazov, who opened the meeting, informed the members of the council about the issues on the agenda.
Annual reports of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates, Zoological Museum, Paleozoology Laboratory were listened at the meeting. Tavakkul Isgandarov, Acting Head of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates, provided a detailed report on the scientific research conducted in the current year, their main results, published scientific works, and the number of references. Sabina Bunyatova, head of the Zoological Museum, and Konul Tapdigova, head of the Paleozoology Laboratory, informed on the work done by the departments in the current year.