Zoologiya İnstitutunda tacik alimlərlə görüş keçirilib
15 avqust 2023-cü il tarixində, ARETN Zoologiya İnstitutunda Tacikistanın “Akademik B. Qafurov adına Xocənd Dövlət Universiteti” - nin Təbiət Elmləri İnstitutunun böyük elmi işçisi, b.e.d., professor Habilov Tolibcan Kadıroviç və həmin universitetin “İnsan və Heyvanların Zoologiyası və Fiziologiyası” kafedrasının dosenti Zahidova (Tacibayeva) Dilbər Erqaşovna ilə görüş keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan ARETN Zoologiya İnstitutunun baş direktoru v.i.e., a.e.ü.f.d., dos. Ələddin Eyvazov qonaqları salamlayıb və onlara institutun fəaliyyət istiqamətləri və elmi potensialı, xüsusilə “Quru Onurğalıları” laboratoriyası haqqında ətraflı məlumat verib.
Qeyd edək ki, yarasalar üzrə mütəxəssis olan hər iki qonağı görüş zamanı b.e.ü.f.d. Nicat Həsənov müşayiət edib. Görüşün sonunda Ə. Eyvazov Azərbaycan Respublikasının “Qırmızı Kitabı” – nın üçüncü nəşrini N. Həsənovə hədiyyə edib.
Görüşdən sonra qonaqlar “Quru Onurğalıları” laboratoriyasının əməkdaşları və kolleksiya fondu ilə tanış olub və gələcəkdə yarasalarla bağlı hər iki ölkədə aparılacaq tədqiqatlara dair əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.

Institute of Zoology held a meeting with Tajik scientists
On August 15, 2023, MSERA Institute of Zoology hosted for a meeting with Habilov Tolibjan Kadyrovich, Professor, the senior researcher of the Institute of Natural Sciences of "Khojend State University named after Academician B. Gafurov" of Tajikistan, and Zahidova (Tacibayeva) Dilbar Ergashovna, Associate Professor of the "Zoology and Physiology of Humans and Animals" Department of the same university.  Opening the event, Acting General Director of MSERA Institute of Zoology, Associate Professor Aladdin Eyvazov greeted the guests and provided them detailed information about activities and academic capacity of the institute, especially the "Terresterial Vertebrates" Laboratory.
Note that during the meeting, both guests who are specialists in bats, were accompanied by PhD in Biological sciences Nijat Hasanov. At the end of the meeting, A. Eyvazov presented the third edition of the "Red Book" of the Republic of Azerbaijan to N. Hasanov.
After the meeting, the guests got acquainted with the employees of the "Terresterial Vertebrates" laboratory and the collection fund, and discussed the prospects of cooperation on bats research in both countries in the future.