ARETN Zoologiya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının növbəti iclası keçirilib
03 aprel 2023-cü il tarixində, AR ETN Zoologiya İnstitutunda Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, elmi işçi Leyla Nadirli açıb.Daha sonra iclasda Quru onurğalıları laboratoriyasının kiçik elmi işçi Leyla Əhmədli 1 aprel “Beynəlxalq quşlar günü”nə həsr edilmiş məruzə ilə çıxış edib. Leyla Əhmədli nəsli kəsilmə təhlükəsində olan quş növləri, antropogen təsirlər nəticəsində saylarının azalması və son statistik nəticələr haqqında ətraflı məlumat verib. Quru onurğalıları laboratoriyasının müdiri v.i.e. b.ü.f.d., dosent Təvəkkül İsgəndərov, b.e.d., dosent Tahir Kərimov və b.ü.f.d., aparıcı elmi işçi Hafiz Muxtarov çıxış edərək quşların müdafiəsinin vacibliyini, həmçinin belə tədbirlərin daha çox və genişmiqyaslı keçirilməsi barədə tövsiyələrini veriblər.

Council of Young Scientists and Specialists held the next meeting
On April 3, 2023, the next meeting of the Council of Young Scientists and Specialists was held at the MSE Institute of Zoology of AR.
The meeting was opened by Leyla Nadirli, chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, a researcher. Later, Leyla Ahmadli, a junior researcher of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates, delivered a speech dedicated to April 1 "International Bird Day" at the meeting. She provided detailed information about bird species in danger of extinction, the decrease in their numbers due to anthropogenic effects and the latest statistical results. Acting Head of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates,  Assoc. Prof. Tavakkul Isgandarov, Dr., Associate Professor Tahir Karimov and PhD., Assoc. Prof. Hafiz Mukhtarov spoke about the importance of protecting birds and gave their recommendations on more and large-scale holding of such events.