Quru onurğasızları laboratoriyasının əməkdaşları Zaqatala və Balakən rayonlarında ekspedisiyada olublar
AMEA Zoologiya İnstitutunun Quru onurğasızları laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Natalya Sneqovaya, aparıcı elmi işçilər, biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktorları Gülər Hüseynzadə və İlhamə Kərimova 31 may-04 iyun tarixlərində Zaqatala və Balakən rayonlarında ekspedisiyada olublar.
Ekspedisiya dövründə Zaqatala rayonunun Kebeloba, Cicixana kəndləri, Zaqatala Dövlət Qoruğunun Beşbulaq adlanan ərazisi, Balakən rayonunu Geratab kəndi və Qabaqçöl qəsəbəsi ətrafı və çay kənarındakı çəmənliklər, meşə ətrafı sahələr, talalar müayinə edilərək entomoloji materiallar toplanıb. Alimlər mövzularına uyğun olaraq arıkimilər,  qızıl böcəklər və iynəcələr dəstəsinə aid növlərin yetkin fərd və sürfələrini toplayaraq tədqiq etmək üçün laboratoriyaya gətiriblər.

Employees of the Laboratory of Laboratory of Terrestrial Invertebrates were on the expedition in Zagatala and Balakan regions
The employees of the Laboratory of Laboratory of Terrestrial Invertebrates were on the expedition in Zagatala and Balakan regions
Chief researcher of the Laboratory of Terrestrial Invertebrates of the Institute of Zoology of ANAS, Doctor of Biological Sciences Natalya Snegova, leading researchers, PhDs. in Biological Sciences Gular Huseynzadeh and Ilhama Karimova visited Zagatala and Balakan regions on May 31-June 4.
During the expedition, entomological materials were collected and examined in Kebeloba and Jijikhana villages of Zagatala region, Beshbulag area of Zagatala State Reserve, Geratab village of Balakan region and surroundings of Gabagchol settlement and river meadows, forest areas and fields. According to the subjects, the scientists collected adult individuals and larvae of species belonging to the families of Anthophila, golden beetles and dragonflies and brought them to the laboratory for study.