14 sentyabr 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun elmi şurasının növbəti onlayn iclası keçirilib. İclası institutun direktor vəzifəsini icra edən, b.e.d. Elşad Əhmədov açaraq, gündəlikdə duran məsələlər barədə şura üzvlərini məlumatlandırıb.
Sonra AMEA Zoologiya İnstitutunun daxili sanitariya-epidemioloji qaydaları, Elmi şuranın tərkibində qismən dəyişiklik edilməsi, b.e.d. Gülzar Mustafayevanın “Quru onurğasızları” laboratoriyasının müdiri vəzifəsinə icra edici təyin edilməsi, institutun Kolleksiya Fondu, onun təşkili, qorunması və istifadə olunması qaydaları, doktorant və dissertantların attestasiyasının nəticələri, institutun I il magistrı Nigar Yolçiyevanın attestasiyasının nəticələri və digər məsələlər müzakirə edilib, müəyyən qərarlar qəbul olunub.

Состоялось очередное онлайн-заседание Ученого совета Института зоологии.
Очередное онлайн-заседание ученого совета Института зоологии НАНА состоялось 14 сентября 2020 года.Заседание открыл и.о. директора института д.б.н.Эльшад Ахмедов, и проинформировал членов совета о вопросах повестки дня.
Затем обсуждались вопросы о назначении Гульзар Мустафаевой заведующей лабораторией «Наземные беспозвоночные», коллекционный  фонд института, правилами его организации, охраны и использования, результаты аттестации докторантов и диссертантов, результаты аттестации магистратуры I курса института Нигяр Елчиевой и другие вопросы.