AMEA-da “Gənc qadınlar elmdə” müsabiqəsi elan olunur
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidentinin 5 fevral 2019-cu il tarixli sərəncamına əsasən AMEA-nın gənc qadın alimləri üçün “Gənc qadınlar elmdə” müsabiqəsi elan olunur.
Müsabiqə elmin aktual və müasir problemləri üzrə Azərbaycan üçün prioritet olan istiqamətlərdə elmi tədqiqatlar aparan gənc xanımların elmi fəaliyyətini stimullaşdırmaq və qadınların elmin inkişafında rolunu daha da artırmaq məqsədilə keçirilir.
AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, habelə akademiyanın elmi müəssisələrinin elmi şuraları tərəfindən irəli sürülən, yaşı 35-dək olan AMEA-nın qadın alimləri müsabiqədə iştirak edə bilərlər.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədlər 2019-cu il martın 1-dək AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil baş idarəsinə təqdim edilməlidir:
- namizədin irəli sürülməsi haqqında təqdimat (təqdimatda namizəd və onun elmi nailiyyətləri haqqında ətraflı məlumat);

Announced "Young women in science" competition at ANAS
According to the decree of the President of the National Academy of Sciences of Azerbaijan on February 5, 2019, the contest "Young women in science" is announced for young female scientists of ANAS.
The competition is held to stimulate the scientific activities of young women conducting scientific research in priority directions for Azerbaijan on current issues of science and to further enhance the role of women in the development of science.
Women scientists of ANAS, aged up to 35, presented by the active and correspondent members of ANAS, as well as scientific councils of the academy's scientific institutions, can take part in the competition.
The following documents must be submitted to the Head Office of Science and Education of the Presidium of ANAS by March 1, 2019:
- Application on behalf of ANAS President;
- presentation on the nomination (detailed information about the candidate and her scientific achievements in the presentation);