Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 22 dekabr 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclası, “Görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və müasir dövr” mövzusunda keçirilən elmi konfrans, NASA-nın qadın astronavtı, “Space Shuttle” ekipajının üzvü və donanma kapitanı Haydemari Marta Stefanişin-Payperlə görüş, “İnformasiya təhlükəsizliyinin aktual problemləri” respublika elmi-praktiki seminarı, “İslam həmrəyliyinin Azərbaycan modelinin elmi əsasları” konfransı, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin akademik Elizbar Cavelidzenin 80 illik yubileyində iştirakı və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda “İkitərəfli inam və etimad əsasında”, “Nüfuzlu beynəlxalq mükafat”, “Qurultay nümayəndələrin gözü ilə”, “Sehrli dünya”, “Fəlsəfə sevgidən doğur”, “Hüseyn Cavid idealları və müasir dövr” adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

Вышел в свет очередной номер газеты «Элм»
22 декабря 2017 года вышел в свет очередной номер газеты «Элм», являющейся печатным органом Президиума Национальной академии наук Азербайджана.
В новом номере нашли свое отражение материалы об очередном заседании Президиума НАНА, научной конференции «Идеалы государственности выдающегося государственного деятеля Гейдара Алиева и современное время», встрече с женщиной астронавтом НАСА, членом экипажа "Space Shuttle"и капитаном флота Хайдемари Марта Стефаниш-Пайпер, республиканской научно-практической конференции «Актуальные проблемы информационной безопасности», участии вице-президенте НАНА, академика Исы Габиббейли в 80-летнем юбилее академика Элизбара Джавелидзе, а также новых изданиях.
Кроме того, в новом номере можно ознакомиться со следующими статьями: «На основе двухстороннего доверия», «Престижная международная награда», «Съезд глазами представителей», «Волшебный мир», «Философия исходит из любви», «Идеалы Гусейна Джавида и современное время».
В газету также включены статьи «Расширяя горизонты», «Создатель отечественной школы кибернетики», «Сотрудничество расширяется», «Исчерпанные заблуждения», «Дорога, устланная шелком», «Наука года» и др.