Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 22 dekabr 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclası, “Görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və müasir dövr” mövzusunda keçirilən elmi konfrans, NASA-nın qadın astronavtı, “Space Shuttle” ekipajının üzvü və donanma kapitanı Haydemari Marta Stefanişin-Payperlə görüş, “İnformasiya təhlükəsizliyinin aktual problemləri” respublika elmi-praktiki seminarı, “İslam həmrəyliyinin Azərbaycan modelinin elmi əsasları” konfransı, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin akademik Elizbar Cavelidzenin 80 illik yubileyində iştirakı və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda “İkitərəfli inam və etimad əsasında”, “Nüfuzlu beynəlxalq mükafat”, “Qurultay nümayəndələrin gözü ilə”, “Sehrli dünya”, “Fəlsəfə sevgidən doğur”, “Hüseyn Cavid idealları və müasir dövr” adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

Published the next issue of "Elm" newspaper
The next issue of the "Elm" newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on December 22, 2017.
The next issue includes The next meeting of the Presidium of ANAS, the scientific conference on the topic of "The statehood ideals and modern period of prominent state figure of Heydar Aliyev”, the NASA's female astronaut, member of the “Space Shuttle” crew Heidemarie Martha Stefanyshyn-Piper", Republican Scientific-Practical Seminar "Actual problems of information security", “Scientific Foundations of Azerbaijan Model of Islamic Solidarity”, Vice-President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli's participation at 80th anniversary of academician Elizbar Javelidze.
In addition, a number of new articles, such as " On the basis of bilateral trust and confidence"Prestigious International Award” and etc.