ARETN Zoologiya İnstitutunda dissertasiya müdafiəsi keçiriləcək
ARETN Zoologiya İnstitutunun Parazitologiya laboratoriyasının a.e.i., b.ü.f.d., dosent İbrahimova Reyhan Şöhlət qızının 2429.01-Parazitologiya ixtisası üzrə “Azərbaycanda əhli itkimilərin (Canidae), pişikkimilərin (Felidae) başlıca helmintoz törədiciləri, parazitar ocaqlıqların GIS xəritələşdirilməsi və mübarizə tədbirlərinin hazırlanması» mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi 29 dekabr 2023-cü il tarixində saat 14:00-da Zoologiya İnstitutunun nəzdində BED 1.09 Dissertasiya Şurasında keçiriləcək.
Elmi məsləhətçi:
B.e.d., dosent Q.H.Fətəliyev
Dissertasiya işinin rəsmi opponentləri
- Naxçıvan Dövlət Universitetinin “Baytarlıq təbabəti” kafedrasının dosenti, b.e.d. E.N.Məmmədov
- Azərbaycan Tibb Universitetinin “İctimai sağlamlıq və səhiyyənin təşkili” kafedrasının müdiri, tibb.e.d., professor R.Ə.Çobanov
- ARETN Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun Kənd təsərrüfatı heyvanlarının genetik ehtiyatları şöbəsinin müdiri, b.e.d., AMEA-nın m/üzvü S.H.Məhərrəmov

MSERA Institute of Zoology to hold a dissertation defence
The dissertation defence of the the leading researcher of the Institute's Parasitology Laboratory of MSERA Institute of Zoology, PhD, Associate Professor Reyhan Shohlet Gizi Ibrahimova's thesis defense on topic "Main helminthosis causative agents of canids (Canidae) and felids (Felidae) in Azerbaijan, GIS mapping of parasitic foci, preparation of countermeasures" in the specialty 2429.01 - "Parasitology"  will be held on December 29, 2023 at 14:00.
Scientific advisor:
Doctor of Biological sciences, Associate Professor G.H. Fataliyev
Official opponents of the dissertation work:
Associate Professor of "Veterinary Medicine" Department of Nakhchivan State University, Dr. Biology E.N. Mammadov
Head of the Department of Public Health and Health Care Organization of Azerbaijan Medical University, Doctor of Medicine, Professor R. Chobanov
S.H. Maharramov, head of the department of genetic resources of agricultural animals of ARETN Institute of Genetic Resources, B.Ed., m/member of ANAS