30 yanvar 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun növbəti iclası keçirilib. Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin Baytarlıq təbabəti (Baytarlıq təbabəti və zoomühəndislik) fakültəsinin Əczaçılıq (Əczaçılıq və baytarlıq-sanitariya ekspertizası) kafedrasının doktorantı İlahəxanım Tofiq qızı Məmmədzadənin “Bir sıra ishaləleyhi dərman bitkilərinin kimyəvi preparatlarla kompleks şəkildə buzovlarda tətbiqi” mövzusunda dissertasiya işinin Birdəfəlik dissertasiya şurasının nəzdində elmi seminarda müzakirəsi keçirilib. Dissertasiya işinin elmi rəhbəri biologiya elmləri doktoru, professor Famil Nəsir oğlu Nəsibovdur.
Müzakirənin sonunda dissertasiya işinin elmi və praktiki əhəmiyyətini nəzərə alaraq İlahəxanım Tofiq qızı Məmmədzadənin “Bir sıra ishaləleyhi dərman bitkilərinin kimyəvi preparatlarla kompleks şəkildə buzovlarda tətbiqi”  mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının fəlsəfə doktoru dissertasiyaları qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi üçün işin ETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BFD 1.09 Birdəfəlik dissertasiya şurasına müdafiəyə təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edildi.

The next meeting of the scientific seminar under the Dissertation Council was held
The next meeting of MSE Institute of Zoology was held on January 30, 2024. Doctoral student of the Department of Pharmacy (Pharmaceutical and veterinary-sanitary expertise) of the Faculty of Veterinary Medicine (Veterinary Medicine and Zooengineering) of the Azerbaijan State Agrarian University, Ilahakhanim Tofiq gizi Mammadzadeh's dissertation on "Complex application of a number of antidiarrheal medicinal plants with chemical preparations in calves" was discussed at the One-time Dissertation Council. Doctor of biological sciences, Professor Famil Nasir oglu Nasibov is the scientific supervisor of the dissertation work.
At the end of the discussion, taking into account the scientific and practical importance of the dissertation work, presented by Ilahakhanim Tofig gizi Mammadzadeh on the topic of "Complex application of a number of anti-diarrheal medicinal plants with chemical preparations in calves" was deemed appropriate to be submitted for defense to the One-time Dissertation Council BFD 1.09, operating under the Institute of Zoology, as it met the requirements of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for PhD dissertations.