Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları təlimdə iştirak ediblər
“Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin yaxşılaşdırılması ilə əlaqədar 2023-cü il üzrə Yol Xəritəsinin “Yerli elmi jurnallarının nüfuzunun yüksəldilməsi və yenilərinin yaradılması istiqamətində zəruri tədbirlərin görülməsi” bəndi üzrə 29-30 sentyabr tarixlərində ADA Universitetində ali təhsil müəssisələrinin və elmi-tədqiqat institutlarının nümayəndələri, eləcə də jurnal redaktorları üçün “Elmin inkişafında elmmetriyanın rolu: Nüfuzlu elmi jurnalların hazırlanması” mövzusunda təlim keçirilmişdir.
“Qlobal Əməkdaşlıq və Analitik Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi tərəfindən keçirilən tədbirdə Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı mərkəzinin direktoru Nəcəf Quliyev və İctimai birliyin rəhbəri Xəyalə Məmmədova məruzə ediblər. Bundan əlavə, təlimdə rəsmi jurnal nümayəndələri ilə elmi müzakirələr də aparılıb.
Tədbirin növbəti günündə, Azərbaycan DOİ Təminatı Agentliyinin direktoru Vüsal Bəxtiyarov “Elmdə jurnalların informasiya texnologiyaları sisteminin formalaşdırılması və perspektivləri” və beynəlxalq ekspert Xəyalə Məmmədova “Elmi-tədqiqat,elmi məqalələrin konseptual olaraq strukturlaşdırılması və hazırlanma metodikası” ilə bağlı təlim təşkil ediblər.
Tədbirdə institumuzu ARETN Zoologiya İnstitutunun Tətbigi Zoologiya Mərkəzinin rəhbəri, b.ü.f.d Barat Əhmədov və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin baş mütəxəssisi Ləman Hüseynova təmsil edib.

Employees of the Institute of Zoology participated in the training
In connection with the improvement of international rating indicators related to scientific publications, according to the item of the Road Map for 2023 "Increasing the prestige of local scientific journals and taking necessary measures in the direction of creating new ones", ADA University hosted for a training on September 29-30, for representatives of higher education institutions and research institutes, as well as journal editors, on the topic "The role of ermometrics in the development of science: preparation of authoritative scientific journals".
Najaf Guliyev, Director of the Center for Property Rights Assurance, and Khayala Mammadova, head of the "Center for Global Cooperation and Analytical Research" Public Association delivered a report at the event held by the Public Association. In addition, scientific discussions with representatives of official journals were held in the training.
On the next day of the event, Vusal Bakhtiyarov, Director of the Azerbaijan DOI Support Agency, organized a training on "Formation and perspectives of the information technology system of journals in science" and international expert Khayala Mammadova on "Scientific research, conceptual structuring and preparation methodology of scientific articles".
At the event, our institute was represented by Barat Ahmadov, Head of the Applied Zoology Center of the MSERA Institute of Zoology, PhD and Laman Huseynova, a senior specialist of the Public Relations Department.
Finally, the questions of the event participants were answered and certificates were presented to them.