Qərbi Kaspi Universiteti ilə Elm və Təhsil Nazirliyinin Genetik Ehtiyatlar, Mikrobiologiya, Zoologiya İnstitutları və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Tərəvəzçilik Elmi Tədqiqat İnstitutu arasında memorandumlar imzalanıb.
Memoradumlara əsasən, tərəflər arasında elm, təhsil, kadr məsələləri və qarşılıqlı maraq kəsb edən digər sahələrdə əməkdaşlığın qurulması nəzərdə tutulur. Bu əməkdaşlıqlar çərçivəsində görüləcək işlər ölkəmizdə təhsil və iqtisadiyyatın inkişafı üçün faydalı olmaqla yanaşı, gənclərin əmək bazarına uyğun mütəxəssis olaraq yetişdirilməsinə töhfə verəcək.
Tərəflər arasında imzalanmış sənədlər müxtəlif sahələr üzrə elmi tədqiqat işlərinin aparılmasında əməkdaşlığı, tələbələrin təcrübə keçməsi və universitet məzunlarının ixtisaslarına uyğun işlə təmin edilməsinə dəstək verilməsini nəzərdə tutur.

Memorandums were signed between the Western Caspian University and the Institutes of Genetic Resources, Microbiology, Zoology of the Ministry of Science and Education and the Scientific Research Institute of Vegetables of the Ministry of Agriculture.
The memorandum envisages establishing cooperation among the parties in science, education, staff issues and other areas of mutual interest. The works to be implemented within the framework of these cooperations will be fruitfull for the development of education and economy in our country, and will contribute to the training of young people as specialists suitable for the labor market.
The documents signed between the parties envisage cooperation in conducting scientific research works in various fields, providing students with internships and providing employment to university graduates according to their qualifications.