“Elm” qəzetinin növbəti nömrəsi çapdan çıxıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti nömrəsi çapdan çıxıb.
Qəzetin birinci səhifəsindəki “Ölkələr arasında münasibətlərin dərinləşməsinə töhfə” məqaləsində AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin Çin Xalq Respublikasına səfəri, Çin Sosial Elmlər Akademiyasının prezidenti Sie Fucan ilə görüşü və Pekində keçirilən “Asiya sivilizasiyaları dialoqu” beynəlxalq konfransında dəvətli məruzəçi kimi çıxışı barədə məlumat verilib.
Sonrakı səhifələrdə “Milli maraqlara xidmət edən kitabxana”, “Ölməz sənətin elmi abidəsi”, “Nüfuzlu jurnallara elmi məqalə hazırlamağın yolları”, “Şərəfli həyat yolu keçmiş alim”, “Aristotel fəlsəfəsinin interpretasiyası”, "Elmin inkişafına dəyərli töhfələr vermiş akademik" məqalələri yer alıb.
Bundan başqa, oxucular “Faydalı, həm də kür mis”, “Əməkdaşlarımız Xərə-Zirə adasında”, “Görkəmli alimin ildönümü”, “Növbəti büro iclası” və digər məqalələrlə tanış ola bilərlər.

The next issue of the “Elm” newspaper has been published
The next issue of the “Elm” newspaper, press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), has been published.
The article on "Contribution to the deepening of relations between countries" was presented on the first page reflects President of ANAS, academician Akif Alizadeh's visit to the People's Republic of China, meeting with the President of the Social Sciences Academy of China Xie Fuzhan and as an invited speaker at the "Dialogue of Asian Civilizations" international conference in Beijing.
The next pages featured articles such as "Library serving national interests", "Scientific monument of immortal art", and others.