“Elm” qəzetinin növbəti nömrəsi çapdan çıxıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti nömrəsi çapdan çıxıb.
Qəzetin birinci səhifəsindəki “Ölkələr arasında münasibətlərin dərinləşməsinə töhfə” məqaləsində AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin Çin Xalq Respublikasına səfəri, Çin Sosial Elmlər Akademiyasının prezidenti Sie Fucan ilə görüşü və Pekində keçirilən “Asiya sivilizasiyaları dialoqu” beynəlxalq konfransında dəvətli məruzəçi kimi çıxışı barədə məlumat verilib.
Sonrakı səhifələrdə “Milli maraqlara xidmət edən kitabxana”, “Ölməz sənətin elmi abidəsi”, “Nüfuzlu jurnallara elmi məqalə hazırlamağın yolları”, “Şərəfli həyat yolu keçmiş alim”, “Aristotel fəlsəfəsinin interpretasiyası”, "Elmin inkişafına dəyərli töhfələr vermiş akademik" məqalələri yer alıb.
Bundan başqa, oxucular “Faydalı, həm də kür mis”, “Əməkdaşlarımız Xərə-Zirə adasında”, “Görkəmli alimin ildönümü”, “Növbəti büro iclası” və digər məqalələrlə tanış ola bilərlər.

Вышел в свет очередной номер газеты «Наука»
Опубликован очередной номер газеты «Наука» ("Эльм"), являющейся органом Президиума Национальной Академии наук Азербайджана (НАНА).
В статье «Вклад в углубление отношений между странами» на первой странице газеты, отражен визит президента НАНА, академика Акифа Ализаде в Китайскую Народную Республику, встреча с президентом Академии общественных наук Китая Сиэ Фуджаном и его выступление на международной конференции «Диалог азиатских цивилизаций», проходящей в Пекине.
На следующих страницах представлены такие статьи, как «Библиотека, служащая национальным интересам», «Научный памятник бессмертного искусства», «Способы подготовки научных статей в престижных журналах», «Интерпретация философии Аристотеля», «Академик, внесший ценный вклад в развитие науки» и другие.