30 may 2019-cu il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda çıxış edən institut direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru  Elman Yusifov  əvvəlcə iclas iştirakçılarını gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib.
Sonra elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya elmlər doktoru Elşad Əhmədov 2019-cu ilin I yarımili üçün hesabatların hazırlanması haqqında şura üzvlərini məlumatlandırıb.
İclasda Elmi Şura üzvlərinin gizli səsverməsi ilə biologiya elmlər doktoru Qara Fətəliyevin, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Reyhan İbrahimovanın və  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nailə İsgəndərovanın “Parazitologiya” ixtisasında, biologiya elmlər doktoru Gülzar Mustafayevanın “Entomologiya” ixtisasında dosent  elmi adı alması haqqında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırılıb. İclasda həmçinin, 19 aprel 2019-cu il tarixində “Elm” qəzetində dərc olunmuş müsabiqənin nəticəsinə əsasən, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Lalə Şirinovanın Quru onurğasızları laboratoriyasına böyük elmi işçi vəzifəsini tutması üçün Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi qarşısında vəsatət qaldırılıb.

The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held
The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on May 30, 2019.
Director of the Institute, PhD in Physics Elman Yusifov first introduced the agenda issues to the participants.
Later Deputy Director on Scientific Affairs, Doctor of Biological Sciences Elshad Ahmadov informed members of the Board on preparation of reports for the first half of 2019.
A petition was filed before the Attestation Commission by secret ballot of the members of the Scientific Council, Doctor of Biological Sciences Gara Fataliyev, PhD in Biology Reyhan Ibragimova and PhD in Biology Naila Isgandarovna on the specialty "Parasitology", Doctor of Biological Sciences Gulzar Mustafayeva on awarding a title of associate professor of "Entomology". According to the results of the contest, published in the "Elm" (“Science”) newspaper on April 19, 2019, a petition was filed before the Department of Biology and Medical Sciences for candidate a position of a senior scientific worker by PhD on biology Lala Shirinova at the Terrestrial Invertebrate Laboratory.