Avropa Tədqiqat Şurası elmi tədqiqatçılar üçün qrantlar elan edir
Avropa Tədqiqat Şurası (European Research Council, ERC) tədqiqatçılar üçün müxtəlif elm sahələrində yeni imkanlar və istiqamətləri müəyyənləşdirməyə imkan verən qrantlar təqdim edir.
ERC-nin məqsədi rəqabətli maliyyələşdirmə yolu ilə Avropada keyfiyyətli tədqiqatları təşviq etmək və elmi mükəmməllik əsasında bütün sahələr üzrə tədqiqatçıların apardıqları elmi araşdırmaları dəstəkləməkdir.
Qeyd edək ki, ERC Avropadakı digər milli tədqiqat maliyyə qurumlarını dəstəkləyir və Avropa Birliyinin 2014-2020-ci illər üzrə tədqiqat proqramı olan “Horizon 2020”nin əsas flaqmanıdır.

Европейский исследовательский совет объявляет гранты для ученых
Европейский исследовательский совет (European Research Council, ERC) предоставляет ученым гранты с целью стимулирования развития научно-исследовательской деятельности.
Сегодня совет оказывает всестороннюю поддержку ученым из разных стран мира, которые хотят, продвигать собственные научные идеи и проекты на благо европейского и общемирового сообщества.
Отметим, что ERC поддерживает другие национальные исследовательские финансовые институты в Европе и является флагманом программы Европейского союза «Horizon - 2020» на 2014-2020 годы.