AMEA-da “Horizon-2020” proqramı çərçivəsində təlimlərə başlanılıb
İyunun 14-də AMEA-nın Əsas binasında Avropa Komissiyasının “Horizon-2020” proqramı üzrə yeni seçilmiş milli əlaqələndirici şəxslər şəbəkəsi üçün praktiki təlimlərə başlanılıb.
Təlim Avstriyanın İctimai İnnovasiya Mərkəzinin tədqiqat strategiyası və inkişaf üzrə baş mütəxəssisi Qorazd Veis tərəfindən keçirilib.
Təlim zamanı Azərbaycan alimlərinin proqram çərçivəsində fəal iştirakının təmini və təşviqi məqsədilə əlaqələndirici şəxslərin vəzifələri, fəaliyyət istiqamətləri və qabaqcıl Avropa ölkələrinin təcrübəsi haqqında ətraflı məlumat verilib. “Horizon-2020” proqramı üzrə növbəti mərhələ üçün milli əlaqələndirici şəxslər şəbəkəsinin iş planı müzakirə olunub.

В НАНА начаты тренинги в рамках программы «Горизонт-2020»
14 июня в Главном здании НАНА начались практические тренинги для сети вновь избранных национальных координаторов по программе Европейской комиссии «Горизонт 2020».
Тренинги проводились главным специалистом по научным исследованиям и развитию Австрийского центра социальных инноваций Гораздом Вайс.
В ходе обучения была дана подробная информация об обязанностях, направлениях деятельности координаторов и опыте ведущих европейских стран для обеспечения и поощрения активного участия азербайджанских ученых в программе. Был обсужден план работы сети национальных координаторов на очередной этап программы «Горизонт-2020».