Lənkəran təbii vilayətinin şirin su hövzələrinin çanaqlı amöblərinin fauna və ekologiyası: fəlsəfə doktoru dissertasiyası
İddiaçı: Elyanə Nail qızı Tahirova
Fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim edilmiş dissertasiya: Lənkəran təbii vilayətinin şirin su hövzələrinin çanaqlı amöblərinin fauna və ekologiyası
İxtisas: 2401.01 – Zoologiya
Elm sahəsi: Biologiya
Elmi rəhbər: Biologiya elmləri doktoru, dosent Natalya Yuryevna Sneqovaya
Rəsmi opponentlər: biologiya elmləri doktoru, dosent Qiyas Nağı oğlu Quliyev, biologiya elmləri doktoru, dosent Namiq Canəli oğlu Mustafayev, biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Elnarə Eldar qızı Cəfərova
Dissertasiya işi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Zoologiya İnstitutunun Protozoologiya laboratoriyasında yerinə yetirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən FD 1.09 Dissertasiya Şurası

Dissertation of Doctor of Philosophy: The fauna and ecology of testate amoebae in fresh water bodies of the Lankaran natural areas
The defense will be held on April 23, 2021 at 14:00 in the FD 1.09-Dissertation Council operating under the Institute of Zoology of ANAS.
Meeting ID: https://us02web.zoom.us/j/2804705260?pwd=YUlzeVNKWG5EZldxZUJISXh1azQ4Zz09
280 470 5260
Passcode: zoo2021
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy: Fauna and ecology of pelvic amoebae of freshwater basins of Lankaran natural region
Applicant: Elyana Nail gizi Tahirova
Specialty: 2401.01 - Zoology
Field of science: Biology
The dissertation work has been carried out in the Protozoology Laboratory of the Institute of Zoology of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
Supervisor: Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Natalya Yuryevna Snegovaya
Official opponents: Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Giyas Naghi oglu Guliyev, Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Namig Janali oglu Mustafayev, Ph.D. in Biological Sciences Elnara Eldar gizi Jafarova
FD 1.09 Dissertation Council of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan operating under the Institute of Zoology of the Azerbaijan National Academy of Sciences