ARDNŞ-ın Elm Fondunun 2017-ci il üçün elan etdiyi müsabiqəyə təqdim olunmuş və texniki ekspertizadan keçmiş layihələrinin siyahısı
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkətinin Elm Fondu AMEA-da çalışan alimlərə əlavə yaradıcılıq imkanları yaratmaq, fundamental və tətbiqi xarakterli elmi tədqiqat işləri, neft, qaz və neft-kimya sənayesi ilə bağlı innovativ elmi araşdırmaları daha da inkişaf etdirmək məqsədilə 28  sentyabr 2017-ci il tarixində müsabiqə elan edib. 1 noyabr 2017-ci il tarixində layihələrin qəbulu  başa çatıb.

Список проектов, представленных на конкурс, объявленный Фондом науки ГНКАР 2017 год, и прошедших техническую экспертизу
Как известно, в целях создания дополнительных творческих возможностей для ученых, работающих в НАНА, и дальнейшего развития фундаментальных и прикладных научно-исследовательских работ, инновационных научных исследований в области нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности, Фонд науки Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики объявил конкурс 28 сентября 2017 года. Прием проектов завершился 1 ноября 2017 года.