11 aprel 2023-cü il tarixində ARETN Zoologiya İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözü ilə açan institutun baş direktor vəzifəsini icra edən, a.e.ü.f.d., dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib. Daha sonra Ə.Eyvazov institut kollektivi adından Quru onurğalılar laboratoriasının müdiri v.i.e. b.ü.f.d., dosent Təvəkkül İsgəndərovu  anadan olmasının 70 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edərək, institutun Fəxri fərmanı ilə təltif edib.
Daha sonra b.e.d., dosent Elşad Əhmədov  Zoologiya İnstitutunun təşəbbüsü ilə çapdan çıxmış Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Azərbaycan faunasının informasiya sistemi  (onurğalılar)”  adlı kitabı iclas iştirakçılarına təqdim edib.
Elmi katib, b.ü.f.d., dosent Sara Əliyeva 27 aprel 2023-cü il tarixində keçiriləcək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunan “Elmi tədqiqatların aktual problemləri: zoologiyanın nəzəri və praktiki aspektləri” mövzusunda elmi – praktik seminar barəsində, Təhsil şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d. Şəfa Xasayeva isə magistrların attestasiyasının nəticələri və 2023-cü tədris ili üçün doktoranturaya və dissertanturaya qəbul planı haqqında haqqında məlumat verib.

On April 11, 2023, the next meeting of the Scientific Council was held at the MSE Institute of Zoology. Opening the meeting, Acting General Director of the institute, PhD., Associate Professor Aladdin Eyvazov familiarized the members of the council with the issues on the agenda. Later, A. Eyvazov, congratulated Tavakkul Iskandarov,  Acting Head of the Laboratory of Terrestrerial Vertebrates, PhD, Assoc. Prof., on the 70th anniversary of his birth on behalf of the institute staff,  and awarded him with the honorary decree of the institute.
Later, Associate Professor Elshad Ahmadov presented the book "Information system of Azerbaijani fauna (Vertebrates)" dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, which was published at the initiative of the Institute of Zoology.
Then, scientific secretary, PhD, Associate Professor Sara Aliyeva spoke on the scientific-practical seminar dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev's birth to be held on April 27, 2023 entitled "Actual problems of scientific research: theoretical and practical aspects of zoology", and head of the Education Department, PhD Shafa Khasayeva provided information about the results of the master's attestation and the admission plan for doctorate and disertate programs for the 2023 academic year.