Azərbaycan Faunasının İnformasiya sistemi (onurğalılar) kitabı nəşr olunub
Elm və Təhsil Nazirliyi Zoologiya İnstitutunun Azərbaycan xalqının Ümumilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Azərbaycan Faunasının İnformasiya sistemi (onurğalılar)” adlı  kitabı işıq üzü görüb.
Kitabda Azərbaycan Respublikası zooloqlarının dəyirmiağızlılar, balıqlar, suda-quruda yaşayanlar, sürünənlər, quşlar və məməlilər sinfinə mənsub olan 698 onurğalı heyvan növlərinin təşəkkül tarixinə, sistematik vəziyyətinə, yayılmasına, sayına, etologiyasına və təsərrüfat əhəmiyyətinə dair çoxillik tədqiqatlarının nəticələri ümumiləşdirilmişdir. Heyvanların taksonomiyası və statusu, qorunması, ərazi və landşaftlar üzrə yerləşməsi, məskunlaşma xüsusiyyətləri, dinamikası və s. ətraflı işıqlandırılmışdır.
Kitab Azərbaycan faunası ilə maraqlanan geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulmuşdur. Çap olunan kitab mütəxəssislər, eləcə də ali və orta təhsil müəssisələrinin müəllim və tələbələri üçün xüsusilə faydalıdır.

Published the book "Information system of Azerbaijan fauna (Vertebrates)"
The book dubbed "Information system of Azerbaijan fauna (Vertebrates)" by the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education dedicated to the 100th anniversary of the birth of Heydar Aliyev, National Leader of the Azerbaijani people, was published.
The book summarizes the results of multi-year research by zoologists of the Republic of Azerbaijan on the history of formation, systematic status, distribution, number, ethology and economic importance of 698 vertebrate species belonging to the class of roundmouths, fish, amphibians, reptiles, birds and mammals. Taxonomy and status of animals, conservation, location on territories and landscapes, settlement characteristics, dynamics, etc. is covered in detail.
The book is intended for a wide readership interested in the fauna of Azerbaijan. The printed book is especially useful for specialists, as well as teachers and students of higher and secondary educational institutions.