AMEA Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Biologiya Problemləri üzrə Zooloji seksiyanın növbəti iclası keçirilib
29 oktyabr  2021-ci il  tarixində  AMEA Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi  Şurasının  Biologiya Problemləri üzrə  Zooloji seksiyanın növbəti iclası  keçirilib. İclası  Zooloji  seksiyanın sədri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Saleh Məhərrəmov açaraq gündəlikdə duran məsələlər barədə iştirakçılara məlumat verib. Daha sonra iclasda Zooloji seksiyaya təqdim edilmiş 3 elmlər və 7 fəlsəfə doktorluğu dissertasiya mövzuları müzakirə olunub.
Müzakirələrdə  institutun direktor  vəzifəsini  icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Ələddin Eyvazov, elmi işlər üzrə  direktor  müavini  biologiya elmləri doktoru, dosent Elşad Əhmədov, AMEA-nın müxbir  üzvü professor  İ. Ələkbərov, b.e.d., professor  Ş.İbrahimov, biologiya  elmləri  doktorları - Q.Quliyev, G. Mustafayeva, Q.Fətəliyev, C.Nəcəfov  və  başqaları iştirak ediblər.
Geniş  müzakirələrdən  sonra 1 mövzunun əvvəlki adı saxlanılmaqla, 7 mövzunun  adında  qismən dəyişiklik edilib, 1 mövzunun adı  isə  Zooloji  seksiyaya  uyğun olmadığı üçün müzakirə olunmayıb. Eyni zamanda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 1 mövzunun adı mübahisə doğurduğu üçün yenidən işlənməsi tövsiyə olunub.

The next meeting of the Zoological Section on Biological Problems of the Republican Council for Coordination of Scientific Research of ANAS was held
On October 29, 2021, the next meeting of the Zoological Section on Biological Problems of the Republican Scientific Research Coordination Council of ANAS was held. The meeting was opened by the chairman of the Zoological section, corresponding member of ANAS, Professor Saleh Maharramov, who informed the participants about the issues on the agenda. Afterwards, 3 doctoral and 7 PhD dissertations, submitting to the Zoological Section were discussed at the meeting.
Discussions brought together Aladdin Eyvazov, Acting Director of the institute, PhD in Agrarian sciences, Deputy Director on scientific affairs, Doctor of Biological sciences, Associate Professor Elshad Ahmadov, corresponding member of ANAS, Professor I. Alakbarov, Doctor of Biological Sciences Professor Sh.Ibrahimov, Doctors of Biological sciences - G.Guliyev, G.Mustayeva, G.Fataliyev, J.Najafov and others.
After extensive discussions, the previous name of one topic was retained, the names of 7 topics were partially changed, and the name of one topic was not discussed because did not correspond to the Zoological Section. Meanwhile, it was recommended to revise one topic on the preparation of the Doctor of Philosophy, as the name is controversial.