"2016-cı ilin alimi” və “2016-cı ilin gənc alimi” mükafat müsabiqəsinin nəticələri açıqlanacaq
Oktyabrın 16-da saat 11:00-da “Hilton” otelində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun “Ən Layiqli Alim – Ə.L.A.” məqsədli qrant müsabiqəsi çərçivəsində ilk dəfə olaraq keçirilmiş “2016-cı ilin alimi” və “2016-cı ilin gənc alimi” mükafat müsabiqəsinin qaliblərinin təltif olunma mərasimi keçiriləcək.
Mütəmadi olaraq keçirilməsi planlaşdırılan müsabiqə alimlərin, o cümlədən gənc mütəxəssislərin müxtəlif elm sahələri üzrə əldə etdikləri elmi və elmi-təşkilati nailiyyətlərin müsabiqə yolu ilə qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılmasını nəzərdə tutur.
“2016-cı ilin alimi” mükafat müsabiqəsinin məqsədi Azərbaycanda 2016-cı ildə fəal elmi fəaliyyət göstərmiş, yüksək elmi nəticələrə nail olmuş, yüksək impakt faktorlu, tanınmış bazalarda indekslənən nüfuzlu jurnallarda və nəşrlərdə dərc olunmuş elmi məqalələri və digər elmi əsərləri olan, elmi işlərinə istinad olunan alimlərin Elmin İnkişafı Fondu tərəfindən müəyyənləşdirilməsi, beynəlxalq standartlara uyğun meyarlar üzrə qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılmasıdır.

Results of the contest "The Scientist of 2016" and "The Young Scientist of 2016" to be announced
Within the framework of the grant competition "The Most Dignified Scientist-SDW" of Science Development  Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan for the first time will be held awarding ceremony for the winners of the "The Scientist of 2016" and "The Young Scientist of 2016" contest on October 16 at 11:00 at Hilton Hotel.
The competition, which is scheduled to be held regularly, provides for the evaluation and rewarding of the results of scientific and scientific and organizational activities of scientists and young specialists achieved in various fields of science.
The purpose of the "Scientist of 2016" competition is to determine, evaluate and reward scientists who distinguished themselves by active scientific activity in 2016 in Azerbaijan, who achieved high scientific results, published articles and other works in authoritative journals and publications with a high impact factor, including scientists, whose works have been referred to.