"2016-cı ilin alimi” və “2016-cı ilin gənc alimi” mükafat müsabiqəsinin nəticələri açıqlanacaq
Oktyabrın 16-da saat 11:00-da “Hilton” otelində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun “Ən Layiqli Alim – Ə.L.A.” məqsədli qrant müsabiqəsi çərçivəsində ilk dəfə olaraq keçirilmiş “2016-cı ilin alimi” və “2016-cı ilin gənc alimi” mükafat müsabiqəsinin qaliblərinin təltif olunma mərasimi keçiriləcək.
Mütəmadi olaraq keçirilməsi planlaşdırılan müsabiqə alimlərin, o cümlədən gənc mütəxəssislərin müxtəlif elm sahələri üzrə əldə etdikləri elmi və elmi-təşkilati nailiyyətlərin müsabiqə yolu ilə qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılmasını nəzərdə tutur.
“2016-cı ilin alimi” mükafat müsabiqəsinin məqsədi Azərbaycanda 2016-cı ildə fəal elmi fəaliyyət göstərmiş, yüksək elmi nəticələrə nail olmuş, yüksək impakt faktorlu, tanınmış bazalarda indekslənən nüfuzlu jurnallarda və nəşrlərdə dərc olunmuş elmi məqalələri və digər elmi əsərləri olan, elmi işlərinə istinad olunan alimlərin Elmin İnkişafı Fondu tərəfindən müəyyənləşdirilməsi, beynəlxalq standartlara uyğun meyarlar üzrə qiymətləndirilməsi və mükafatlandırılmasıdır.

Будут обнародованы результаты наградного конкурса «Ученый 2016 года» и «Молодой ученый 2016 года»
16 октября в отеле "Hilton" в 11:00 пройдет церемония награждения победителей наградного конкурса «Ученый 2016 года» и «Молодой ученый 2016 года», проведенного впервые в рамках целевого грантового конкурса «Самый достойный ученый – С.Д.У.» Фонда развития науки при Президенте Азербайджанской Республики.
Конкурс, проведение которого планируется регулярно, предусматривает оценку и награждение научных и научно-организационных достижений ученых и молодых специалистов, завоеванных в различных сферах науки.
Цель конкурса «Ученый 2016 года» заключается в определении, оценке и награждении Фондом развития науки ученых, отличившихся активной научной деятельностью в 2016 году в Азербайджане, достигших высоких научных результатов, публиковавших статьи и прочие труды в авторитетных журналах и изданиях с высоким импакт-фактором, в том числе ученых, на труды которых ссылались.