Akademik Kamal Abdullayevin hədiyyə etdiyi nəşrlər Mərkəzi Elmi Kitabxananın MRY bazasına daxil edilib
Azərbaycan Respublikasının millətlərarası, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə Dövlət müşaviri, akademik Kamal Abdullayev müəllifi olduğu kitabları AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına hədiyyə edib.
“300 azərbaycanlı”, “Azərbaycan dili sintaksisinin nəzəri problemləri”, “Nar çiçəkləri”, “Sirri-zəmanə”, “Gizli Dədə Qorqud”, “Yarımçıq əlyazma” və “Sehirbazlar dərəsi” adlı nəşrlər kitabxananın Milli Rəqəmsal Yaddaş (MRY) bazasına daxil edilib.
Qeyd edək ki,  MRY-nın vəzifəsi Azərbaycanın qədim mədəniyyəti, tarixi, bəşəriyyətin inkişafına verdiyi töhfələr barədə ölkəmizdə və onun hüdudlarından kənarda mövcud olan bütün məlumatları toplamaq, sistemləşdirmək, rəqəmsallaşdırmaq, elektron kataloqa salmaq, arxivləşdirmək və tədqiqatçıların istifadəsinə verməkdir.

The editions donated by Academician Kamal Abdullaev included in the NGM database of the Central Scientific Library
The State Counselor of the Republic of Azerbaijan on interethnic issues, issues of multiculturalism and religion, Academician Kamal Abdullayev has donated his books to the Central Scientific Library of ANAS.
Such publications as "300 Azerbaijanis", "Theoretical Problems of the Syntax of the Azerbaijani Language", "Pomegranate Flowers", "Mysterious Dede Gorgud", "Unfinished Manuscript" and "Valley of Wizards" are included in the National Digital Memory (NDM).
Note that the task of the NDM is to collect, systematize, digitize, include in the electronic catalog, archive and make available to researchers information on the contribution of ancient Azerbaijani culture and history existing in our country and beyond, to the development of mankind.