AMEA-da DAAD proqramına dair təqdimat keçirilib
Martın 14-də AMEA-nın Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq Əlaqələr İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) proqramına dair təqdimat keçirilib.
Tədbirdə DAAD-ın Bakı Məlumat Mərkəzinin rəhbəri Ştefani Düfo çıxış edib. Təqdimatçı bildirib ki, DAAD dünyada tələbə və alimlərin beynəlxalq mübadiləsini dəstəkləyən ən böyük təşkilatlardandır. Qeyd edib ki, 1925-ci ildən fəaliyyət göstərən təşkilatın əsas vəzifəsi tələbə, doktorant və elm adamlarının mübadiləsi vasitəsilə xarici ölkələrlə akademik münasibətləri qurmaqdan ibarətdir.
Tədbirdə DAAD-ın xarici ölkələrdəki büro və məlumat mərkəzlərindən ibarət şəbəkəsinin fəaliyyətindən və təqdim etdiyi xidmətlərdən danışılıb. DAAD-ın bakalavriant, magistrant, doktorant və təcrübəli tədqiqatçılar üçün Almaniyanın ali təhsil müəssisələrində təqaüd və qrant proqramları çərçivəsində təhsil almaq, intensiv dil kursları keçmək və tədqiqatların aparılması üçün təklif olunan imkanları haqqında geniş məlumat verilib.
Azərbaycan və ingilis dillərində keçirilən təqdimatda AMEA-nın elmi müəssisələrindən və DAAD-ın Bakı Məlumat Mərkəzindən nümayəndələr iştirak ediblər.

Presentation held at the ANAS in connection with the DAAD program
Office of International Relations of ANAS Presidium held presentation of the program of the German Academic Exchange Service (DAAD) on March 14.
At the event, head of the DAAD Information Center in Baku Stephanie Dufot spoke. She noted that, the main task of the organization, which functions since 1925, is to establish academic relations with foreign countries through the exchange of students, doctoral students and scientists. The head of the center stressed that DAAD is one of the largest organizations in the world that supports the international exchange of students and scientists.
The presentation described in detail the activities of the network, consisting of DAAD bureaus and information centers in foreign countries, and the services they provide. Speakers also reported on the opportunities that the organization creates for bachelors, undergraduates, doctoral students and experienced researchers in the German higher education institutions, intensive language courses and research in the framework of scholarship and grant programs.
Representatives of scientific institutions of ANAS and DAAD Information Center in Baku attended the event, which took place in Azerbaijani and English