“Thomson Reuters” elmi bazasının resurslarından səmərəli istifadə dünya elminə inteqrasiya baxımından əhəmiyyətlidir
Fevralın 1-də AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda “Thomson Reuters” elmi bazasının informasiya resursları üzrə eksperti Aygün Babazadə bu elmi müəssisənin əməkdaşları üçün treninq keçib.
Tədbirdə institutun direktoru, akademik Vaqif Abbasov alimlərin mühüm elmi nəticələrinin təbliğində xüsusi rola malik olan elmi bazalarla əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasının elmi-tədqiqat institutlarının qarşısında duran başlıca vəzifələrdən olduğunu söyləyib.  Bildirib ki, “Thomson Reuters” elmi bazasının resurslarından səmərəli istifadə dünya elminə inteqrasiya baxımından əhəmiyyətlidir.
Ötən il AMEA ilə “Thomson Reuters” agentliyi arasında əməkdaşlığa dair müqavilənin imzalandığını söyləyən V.Abbasov qeyd edib ki, şirkətin resurslarından istifadə ilə yanaşı, onların fondunda olan 18000-ə qədər elmi jurnalların hər hansı birində elmi məqalələrin dərc olunması alimlərimizin və elmimizin təbliği baxımından önəmlidir.
Daha sonra Aygün Babazadə şirkətin fəaliyyət istiqamətləri, iş prinsipləri, resurslardan istifadə qaydaları barədə ətraflı məlumat verib.

Эффективное использование ресурсов научной базы “Thomson Reuters” важно с точки зрения интеграции в мировую науку
1 февраля в Институте нефтехимических процессов НАНА эксперт по информационным ресурсам научной базы "Thomson Reuters" Айгюн Бабазаде провела тренинг для сотрудников этого научного учреждения.
Выступивший на мероприятии директор института, академик Вагиф Аббасов отметил, что налаживание связей сотрудничества с научными базами, играющими особую роль в пропаганде важных научных результатов ученых, является одной из главных задач, стоящих перед научно-исследовательскими институтами. Эффективное использование ресурсов научной базы "Thomson Reuters" важно с точки зрения интеграции в мировую науку.
Отметив, что в прошлом году был подписан договор о сотрудничестве между НАНА и Агентством “Thomson Reuters”, В.Аббасов подчеркнул, что наряду с использованием ресурсов компании, публикация научных статей в около 18000 научных журналов, входящих в их фонд, также имеет большое значение с точки зрения пропаганды отечественных ученых и науки.
Затем Айгюн Бабазаде подробно проинформировала о направлениях деятельности, принципах работы компании и правилах использования ресурсов.