“Thomson Reuters” elmi bazasının resurslarından səmərəli istifadə dünya elminə inteqrasiya baxımından əhəmiyyətlidir
Fevralın 1-də AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda “Thomson Reuters” elmi bazasının informasiya resursları üzrə eksperti Aygün Babazadə bu elmi müəssisənin əməkdaşları üçün treninq keçib.
Tədbirdə institutun direktoru, akademik Vaqif Abbasov alimlərin mühüm elmi nəticələrinin təbliğində xüsusi rola malik olan elmi bazalarla əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasının elmi-tədqiqat institutlarının qarşısında duran başlıca vəzifələrdən olduğunu söyləyib.  Bildirib ki, “Thomson Reuters” elmi bazasının resurslarından səmərəli istifadə dünya elminə inteqrasiya baxımından əhəmiyyətlidir.
Ötən il AMEA ilə “Thomson Reuters” agentliyi arasında əməkdaşlığa dair müqavilənin imzalandığını söyləyən V.Abbasov qeyd edib ki, şirkətin resurslarından istifadə ilə yanaşı, onların fondunda olan 18000-ə qədər elmi jurnalların hər hansı birində elmi məqalələrin dərc olunması alimlərimizin və elmimizin təbliği baxımından önəmlidir.
Daha sonra Aygün Babazadə şirkətin fəaliyyət istiqamətləri, iş prinsipləri, resurslardan istifadə qaydaları barədə ətraflı məlumat verib.

Effective usage of resources of the scientific base "Thomson Reuters" is important in terms of integration into the world science
On February 1, at the Institute of Petrochemical Processes of ANAS, an expert on information resources scientific basis "Thomson Reuters" Aygun Babazadeh conducted training for employees of the scientific establishment.
Speaking at the event Director of the institute, Academician Vagif Abbasov noted that, establishing cooperation with scientific bases, play a special role in the promotion of important research results of scientists, it is one of the major challenges facing research institutions. Effective usage of resources of the scientific base "Thomson Reuters" is important in terms of integration into the world science.
Noting that, last year signed an agreement on cooperation between ANAS and the Agency "Thomson Reuters", V.Abbasov said that, along with using of company resources, publication of scientific articles in about 18,000 scientific journals included in their fund, it is also important in terms of promotion of domestic scientists and science.
Then Aygun Babazade briefed on directions of activity, work of the company principles and rules of the use of resources.