19 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BFD 1.09 Birdəfəlik Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib. Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin Baytarlıq təbabəti (Baytarlıq təbabəti və zoomühəndislik) fakültəsinin Əczaçılıq (Əczaçılıq və baytarlıq-sanitariya ekspertizası) kafedrasının doktorantı İlahəxanım Tofiq qızı Məmmədzadənin 3209.01–«Farmakologiya, kilinik farmakologiya» ixtisasında  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Bir sıra ishaləleyhi dərman bitkilərinin kimyəvi preparatlarla kompleks şəkildə buzovlarda tətbiqi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi biologiya elmləri doktoru, professor Famil Nəsir oğlu Nəsibovdur.
Sonda İlahəxanım Tofiq qızı Məmmədzadənin 3209.01–«Farmakologiya, kilinik farmakologiya» ixtisasında “Bir sıra ishaləleyhi dərman bitkilərinin kimyəvi preparatlarla kompleks şəkildə buzovlarda tətbiqi” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

On April 19, 2024, the next meeting of the BFD 1.09 One-time Dissertation Council, operating under the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was held. Doctoral student of the Department of Pharmacy (Pharmaceutical and veterinary-sanitary expertise) of the Faculty of Veterinary Medicine (Veterinary Medicine and Zooengineering) of the Azerbaijan State Agrarian University, Ilahakhanim Tofig gizi Mammadzadeh's dissertation defence on topic "Application of a number of anti-diarrheal medicinal plants in calves in combination with chemical preparations" majoring in 3209.01-"Pharmacology, clinical pharmacology"  in order to receive a doctor of philosophy degree in biology was carried out. It should be noted that the scientific supervisor of the dissertation work is Doctor of Biological Sciences, Professor Famil Nasir oglu Nasibov.
Finally, a petition was filed before the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan to receive a PhD degree in Biology for the dissertation topic of "Complex application of a number of antidiarrheal medicinal plants with chemical preparations in calves" majoring in 3209.01-"Pharmacology, clinical pharmacology" by Ilahakhanim Tofiq gizi Mammadzadeh.