ARETN Zoologiya İnstitutu doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edir
AR ETN Zoologiya İnstitutu Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27 mart 2024-cü il tarixli 163s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2024-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planları”na əsasən aşağıda göstərilmiş ixtisaslar üzrə qəbul elan edir.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya büdcə hesabına:
2401.01 – “Zoologiya” – 1 yer (əyani);
2429.01 – “Parazitologiya” – 1 yer (əyani);
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə dissertanturaya büdcə hesabına:
2413.01 – “Entomologiya” – 1 yer;
Elmlər doktoru proqramı üzrə doktoranturaya büdcə hesabına:
2401.01 – “Zoologiya”  – 1 yer (qiyabi);
2413.01 – “Entomologiya” – 1 yer (qiyabi);
Elmlər doktoru proqramı üzrə dissertanturaya büdcə hesabına:
2401.01 – “Zoologiya” – 1 yer;
2429.01 – “Parazitologiya” – 1 yer;
Sənəd qəbulu “Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemi” (TMİS) vasitəsilə electron qaydada həyata keçiriləcəkdir. Doktoranturaya sənəd təqdim etmək istəyən şəxslər Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin portal.edu.az saytına daxil olmalı, orada “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçərək, təlimatlara uyğun olaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Portal.edu.az vasitəsilə müraciətlərin göndərilməsi cari ilin 16 aprel tarixindən başlayacaq və 15 may sənəd qəbulu üçün son tarixdir.

MSERA Institute of Zoology announces admission to doctorate and dissertate studies
Pursuant to the "Admission plans of higher education institutions, scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan for the year 2024 for doctorate and dissertate training" approved by the order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 163s dated March 27, 2024, MSERA Institute of Zoology announces acceptance on the qualifications indicated below:
Doctorate studies for Doctor of Philosophy program at the expense of the budget:
2401.01 - "Zoology" - 1 place (intramural)
2429.01 - "Parasitology" - 1 place (extramural);
Dissertate studies for Doctor of Philosophy program at the expense of the budget:
2413.01 - "Entomology" - 1 place;
Doctorate studies for Doctor of Science program at the expense of the budget:
2401.01 - "Zoology" - 1 place (extramural);
2413.01 - "Entomology" - 1 place (extramural);
Dissertate studies for Doctor of Science program at the expense of the budget:
2401.01 - "Zoology" - 1 place;
2429.01 - "Parasitology" - 1 place;
Document submission will be run electronically through the "Education Centralized Information System" (TMIS). Those who willing to submit a document to the doctoral program should enter the portal.edu.az  website of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, select the service "Registration of students in higher and secondary educational institutions" and register in accordance with the instructions.
Sending applications via portal.edu.az will commence on April 16 of the current year, and May 15 is the deadline for receiving documents.