23 fevral 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən FD 1.09 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib. Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Baytarlıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Parazitologiya laboratoriyasının dissertantı Günel Rübail qızı Nəsibovanın 2429.01“Parazitologiya”  ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Qazax-Tovuz iqtisadi rayonunda hind toyuqlarının (Meleagris gallopavo) qarışıq invaziyaları və törədicilərinin bioekoloji xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi rəhbəri Bayt.e.ü.f.d Səhman Yusif oğlu Bayramovdur.
Sonda Günel Rübail qızı Nəsibovanın 2429.01 “Parazitologiya” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Qazax-Tovuz iqtisadi rayonunda hind toyuqlarının (Meleagris gallopavo) qarışıq invaziyaları və törədicilərinin bioekoloji xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

On February 23, 2024, the next meeting of the FD 1.09 Dissertation Council, operating under the MSE Institute of Zoology was held. Dissertation defence on reserach work dubbed "Study of mixed infestations of Indian chickens (Meleagris gallopavo) in Kazakh-Tovuz economic region and bioecological features of their causative agents" to receive the PhD degree in Biology, majoring in 2429.01 - "Parasitology" by Gunel Rubail gizi Nasibova, a doctoral student of the Parasitology Laboratory of the Veterinary Research Institute of the Ministry of Agriculture, was carried out. It should be noted that the scientific supervisor of the dissertation work is PhD in Veterinary sciences Sahman Yusif oghlu Bayramov.
Finally, the reserach work dubbed "Study of mixed infestations of Indian chickens (Meleagris gallopavo) in Kazakh-Tovuz economic region and bioecological features of their causative agents" to receive the PhD degree in Biology, majoring in 2429.01 - "Parasitology" by Gunel Rubail gizi Nasibova, was solicited for the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan to receive the scientific degree of Doctor of Philosophy in Biology.