12 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BED 1.09 Birdəfəlik Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib. Azərbaycan Respublikası Kənd Təssərrüfatı Nazirliyi Baytarlıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunun doktorantı, b.ü.f.d. Səhman Yusif oğlu Bayramovun 2429.01 - “Parazitologiya” ixtisasında biologiya üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Azərbaycanda ev toyuqlarının əsas helmintozları və onlara qarşı yeni mübarizə tədbirləri” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi AMEA-nın müxbir üzvü Saleh Heydər oğlu Məhərrəmovdur.
Sonda Səhman Yusif oğlu Bayramovun 2429.01- “Parazitologiya” ixtisasında “Azərbaycanda ev toyuqlarının əsas helmintozları və onlara qarşı yeni mübarizə tədbirləri” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

On January 12, 2024, the next meeting of the BED 1.09 One-time Dissertation Council, operating under the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was held. Doctoral student of the Veterinary Research Institute of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Ph.D. Sahman Yusif oghlu Bayramov defended his dissertation on "The main helminthiasis of domestic chickens in Azerbaijan and new control measures against them" was held in order to receive the scientific degree of doctor of sciences in Biology in the specialty "Parasitology" - 2429.01. Note that the supervisor of the dissertation work is Saleh Heydar oglu Maharramov, a corresponding member of ANAS.
Finally, it was solicited for Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for Sahman Yusif oghlu Bayramov's dissertation topic on "The main helminthiasis of domestic chickens in Azerbaijan and new control measures against them" in specialty 2429.01- "Parasitology" to receive a Doctor of Science degree in Biology.