28 noyabr 2023-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun növbəti iclası keçirilib. Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Baytarlıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Parazitologiya laboratoriyasının dissertantı Arzu İnşalla qızı Bədirovanın “Lənkəran-Astara iqtisadi rayonunda qoyunlarda ibtidai bağırsaq parazitlərinin (Eimeria, Cryptosporidium)  bioekoloji xüsusiyyətləri və kimyəvi profilaktika tədbirləri” mövzusunda dissertasiya işinin Dissertasiya şurasının nəzdində elmi seminarda müzakirəsi keçirilib. Dissertasiya işinin elmi rəhbəri baytarlıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Sevinc Əlibala qızı Məmmədovadır.
Müzakirənin sonunda dissertasiya işinin elmi və praktiki əhəmiyyətini nəzərə alaraq Arzu İnşalla qızı  Bədirovanın “Lənkəran-Astara iqtisadi rayonunda qoyunlarda ibtidai bağırsaq  parazitlərinin (Eimeria, Cryptosporidium)  bioekoloji xüsusiyyətləri və kimyəvi profilaktika tədbirləri”  mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının fəlsəfə doktoru dissertasiyaları qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi üçün işin ETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən FD 1.09 Dissertasiya Şurasına müdafiəyə təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edildi.

The next meeting of the scientific seminar was held under the Dissertation Council
The next meeting of MES Institute of Zoology was held on November 28, 2023. The dissertation work on "Bioecological characteristics and chemical prevention measures of primitive intestinal parasites (Eimeria, Cryptosporidium) in sheep in Lankaran-Astara economic region" by Arzu Inshalla gizi Badirova, a doctoral student of the Parasitology Laboratory of the Veterinary Science and Research Institute of the Ministry of Agriculture, was discussed  at the scientific seminar under the Dissertation Council. The scientific supervisor of the dissertation work is Sevinj Alibala gizi Mammadova, PhD in Veterinary Medicine, Associate Professor.
At the end of the discussion, taking into account the scientific and practical importance of the dissertation, Arzu Inshalla gizi Badirova's dissertation dubbed "Bioecological features of primitive intestinal parasites (Eimeria, Cryptosporidium) in sheep in Lankaran-Astara economic region and chemical prevention measures" was considered appropriate to submit to the FD 1.09 Dissertation Council operating under the MSE Institute of Zoology for defense, as it meets the requirements of the PhD dissertations set by Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.