Zoologiya İnstitutunun gənc alimləri yay düşərgəsində iştirak ediblər
Gənclər və İdman Nazirliyi və AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə “Gənc alimlərin yay düşərgə”si başa çatıb. AMEA Zoologiya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədr müavini Mehdiyeva Nigar və kiçik elmi işçisi Səmədli İntizar avqustun 6-dan 11-dək Lənkəran Olimpiya Kompleksində keçirilən düşərgədə iştirak ediblər. Düşərgənin proqramına əsasən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının, eləcə də müxtəlif nazirliklərin elmi müəssisə və təşkilatlarında çalışan gənc alimlər üçün “Tənqidi düşüncə”, “Beynəlxalq təqaüdlər”, “Gənc alimlərin fərdi və intellektual inkişafı”, “Təqdimat bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi”, “Akademik tədqiqatların nəticələrinin elmimetrik bazalarda işıqlandırılması”, “Motivasiya və Hədəf”, “Liderlik bacarıqları” təlimləri, “Xəmsə” intellektual-əyləncəli oyunu, şahmat, dama, voleybol yarışları, bədii yaradıcılıq müsabiqələri təşkil edilib.
İştirakçılar AMEA Lənkəran Regional Elmi Mərkəzində olub, burada yetişdirilən müxtəlif çay növləri, sitrus bitkiləri, zəngin meşə genefondu ilə tanış olub, görkəmli alimlərin mühazirələrini dinləyiblər.
Düşərgədə Zoologiya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədr müavini Mehdiyeva Nigar İnstitumuzda fəaliyyət göstərən Zooloji Muzey haqqında iştirakçılara məlumat vermişdir. Həmçinin, Zoologiya İnstitutunun kiçik elmi işçisi Quliyeva Gülnar da avqustun 8-dən 13-dək Mingəçevir Kür otelində keçirilən düşərgədə iştirak edib. Əməkdaşlarımız sonda sertifikatla təltif olunublar.

Young scientists of the Institute of Zoology participated in the summer camp
The "Summer Camp of Young Scientists" has completed under the joint organization of the Ministry of Youth and Sports and the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS. Mehdiyeva Nigar, Deputy Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS Institute of Zoology, and Samadli Intizar, a junior researcher, participated in the camp held at the Lankaran Olympic Complex from August 6 to 11. According to the program of the camp, "Critical thinking", "International scholarships", "Individual and intellectual development of young scientists", "Improving presentation skills", "Scientific metrics of the results of academic research", "Motivation and Target", "Leadership skills", "Khamsa" trainings, "Khamsa" intellectual-entertaining game, chess, checkers, volleyball competitions, artistic creativity competitions were organized for young scientists working in the scientific institutions and organizations of the Azerbaijan National Academy of Sciences, as well as various ministries.
The participants visited the Lankaran Regional Scientific Center of ANAS, where they got acquainted with various types of tea, citrus plants, rich forest gene pool, and listened to the lectures of eminent scientists.
N. Mehdiyeva informed the participants about the Zoological Museum operating in our Institute at the camp. Guliyeva Gulnar, a junior researcher at the Institute of Zoology, also participated in the camp held at the Mingachevir Kur hotel from August 8 to 13. Finally, our employees were awarded with a certificate.