Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Naxçıvan MR-nın herpetofaunasına aid tədqiqatlar aparıblar
AMEA Zoologiya İnstitutunun herpetoloq əməkdaşları – Quru Onurğalıları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent T.M.İsgəndərov, b.ü.f.d. G.H. Qasımova və Zooloji Muzeyin direktoru, b.ü.f.d. S.N. Bünyatova Azərbaycanın nadir və nəsli kəsilməsi təhlükəsi olan amfibi və reptili növlərinə, habelə, yüksək dağlıq ərazilərin herpetofaunasına aid çöl-tədqiqat materiallarını toplamaq üçün 16.05-23.05 2022 ci il tarixlərində Naxçıvan MR- da ekspedisiyada olublar.
Əməkdaşlar Şahbuz, Culfa rayonlarında tədqiqat aparmış, ekspedisiya müddətində 19.05.22. tarixində AMEA Naxçıvan bölməsinin, Təbii Ehtiyatlar İnstitutunun əməkdaşları ilə birgə Culfa rayonu, “Xəzinədərə” (Ərəfsə kəndi) ərazisində tədqiqat materialları toplamışlar. T.M. İsgəndərov Təbii Ehtiyatlar İnstitutunda Biomüxtəliflik gününə həsr olunmuş konfransa dəvət olunmuş, biomüxtəlifliyin müasir problemlərin barədə çıxış etmiş və yerli televiziya kanalına müsahibə vermişdir.

Employees of the Institute of Zoology conducted research on the herpetofauna of Nakhchivan AR
Herpetologists of the Institute of Zoology of ANAS - a leading Researcher of the Laboratory of Terresterial Vertebrates, Ph.D., Associate Professor T.M. Isgandarov, Ph.D. G.H. Gasimova and director of the Zoological Museum, Ph.D. S.N. Bunyatova was on an expedition in the Nakhchivan Autonomous Republic from 16.05 to 23.05 2022 to collect field research materials on rare and endangered species of amphibians and reptiles of Azerbaijan, as well as herpetofauna of higher mountainous areas.
Employees conducted research in Shahbuz and Julfa districts, during the expedition 19.05.22. together with the employees of the Nakhchivan Branch of ANAS, Institute of Natural Resources, collected research materials in the territory of “Khazinadere” (Arafsa village) of Julfa district. T.M. Isgandarov was invited to a conference dedicated to the Day of Biodiversity at the Institute of Natural Resources, spoke about current issues of biodiversity and gave an interview to a domestic television channel.