26 may 2022-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözləri ilə açan institutun baş direktor vəzifəsini icra edən, a.e.ü.f.d, dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib.
İclasın əvvəlində uzun illər səmərəli elmi fəaliyyətlərinə görə mərhum b.e.d., dosent Qiyas Quliyev 75 illik yubileyi, Parazitologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi b.e.d., dosent Əli Nəsirov isə 70 illik yubileyi ilə əlaqədar AMEA-nın Fəxri fərmanı ilə təltif edilib. Bundan başqa, Ə.Eyvazov Elmi şuranın tərkibində qismən dəyişiklik edilməsi haqqında da söhbət açaraq, Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi qarşısında vəsatət qaldırıldı.
İclasda həmçinin institutun elmi katibi, b.ü.f.d., dosent Sara Əliyeva b.e.d., dosent Elşad Əhmədovun “Ev toyuqlarının eimeriozuna (Eimeria tenella) qarşı kimyəvi preparatlarla birgə dərman bitkilərinin  tətbiqi zamanı orqanizmdə baş verən biokimyəvi və fizioloji dəyişikliklər” adlı monoqrafiyasının çapa təqdim olunması haqqında və Təhsil şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d. Gülbəniz Nadirova 2022-ci ildə doktoranturaya və dissertanturaya qəbulun vəziyyəti haqqında məruzə ediblər.

The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on May 26, 2022. Opening the meeting, Aladdin Eyvazov, Acting Director General of the Institute, PhD, Associate Professor, acquainted the members of the council with the issues on the agenda.
At the beginning of the meeting, Giyas Guliyev, Dr. Biology, Associate Professor, was awarded the Honorary Decree of ANAS in connection with his 75th anniversary, the senior researcher of the Parasitology Laboratory, Associate Professor Ali Nasirov on the 70th anniversary. In addition, A. Eyvazov talked about partial changes in the composition of the Scientific Council and solicited for a petition with the Department of Biological and Medical Sciences.
Moreover, at the meeting was the presentation of the monograph of the Dr. Biology, Associate Professor Elshad Ahmadov on topic “Biochemical and physiological changes in the organism during the application of medicinal plants in combination with chemicals against eimeriosis of domestic chickens (Eimeria tenella)" by Scientific Secretary of the Institute, Ph.D., Associate Professor Sara Aliyeva and the head of the Department of Education, Ph.D. Gulbaniz Nadirova reported on the state of admission to doctoral and dissertation programs in 2022.