Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının növbəti iclası keçirilib
17 mart 2022-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunda "Zoom" platforması üzərindən Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açan Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, elmi işçi Leyla Nadirli Şuranın tərkibində baş vermiş dəyişiklikləri iştirakçıların diqqətinə çatdırıb. O, iştirakçılara Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının nəşr etdiyi "Gənc tədqiqatçı" jurnalı barədə məlumat verərək Şuranın yeni üzvlərinə beynəlxalq layihələrdə iştirak etmək fürsətindən yararlanmaq üçün AMEA Zoologiya İnstitutunun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin facebook səhifəsini izləməyi tövsiyyə edib. Sədr müavini, kiçik elmi işçi Nigar Mehdiyeva isə gəncləri paylaşılan beynəlxalq qrantlarda və konfranslarda fəal iştirak etməyə çağırıb.
Sonda L. Nadirli Şura üzvlərini gələcək Novruz bayramı münasibətilə təbrik edərək, onlara elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Council of Young Scientists and Specialists held the next meeting
On March 17, 2022, the next meeting of the Council of Young Scientists and Specialists was held at the Institute of Zoology of ANAS on the "Zoom" platform.
Opening the meeting, the chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, researcher Leyla Nadirli informed the participants about the changes in the composition of the Council. She informed the participants about the "Young Researcher" journal published by the Azerbaijan National Academy of Sciences and advised the new members of the Council to follow the Facebook page of the International Relations Department of the Institute of Zoology of ANAS to take advantage of the opportunity to participate in international projects. Deputy Chairman, a junior researcher Nigar Mehdiyeva called on young people to actively participate in international grants and conferences.
In conclusion, L. Nadirli congratulated the members of the Council on the upcoming Novruz holiday and wished them success in their scientific activities.