14 mart 2022-ci il tarixində AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözləri ilə açan institutun baş direktor vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib.
İclasın əvvəlində direktor Quru onurğalıları laboratoriyasının müdiri b.e.d., dosent Qiyas Quliyevin 75 illik, Parazitologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi b.e.d., dosent Əli Nəsirovun 70 illik, Quru onurğalıları laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d. Hafiz Muxtarovun və Tətbiqi Zoologiya Mərkəzinin aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d. İradə Nuriyevanın 60 illik yubileyləri münasibətilə alimləri təbrik edərək onlara can sağlığı və işlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb. Alimlər uzun illər səmərəli elmi fəaliyyətlərinə görə institutun Fəxri fərmanı ilə təltif edilib.
Sonra icraçı direktor, biologiya üzrə elmlər doktoru, dosent Elşad Əhmədov 2022-ci il üçün elmi tədqiqat fərdi iş planları və işçilərin attestasiyalarının nəticələri, Azərbaycan Respublikasının “Qırmızı kitabı”nın III nəşri, Quru onurğalılar laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d. Gülbəniz Qasımova isə Bəsitçay Dövlət Təbiət Qoruğu ərazisində aparılan monitorinqi barədə məlumatı şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb. İclasın sonunda gündəlikdə duran digər məsələlər müzakirə edilib, müvafiq qərarlar qəbul olunub.

The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on March 14, 2022. Opening the meeting, Aladdin Eyvazov, Acting Director General of the institute, PhD in agrarian sciences, Associate Professor, acquainted the council members with the issues on the agenda.
At the beginning of the meeting, the director congratulated the head of the Terresterial Vertebrates Laboratory Dr., Associate Professor Giyas Guliyev on the occasion of 75th anniversary, senior researcher of the Parasitology Laboratory Dr., Associate Professor Ali Nasirov on the 70th anniversary, a leading researcher of the Terresterial Vertebrates Laboratory, PhD in Biology Hafiz Mukhtarov and a leading researcher of the Center for Applied Zoology, Ph.D. Irada Nuriyeva on the 60th anniversaries and wished them robust health and successes in their work. Scientists have been awarded the Honorary Decree of the institute for many years of fruitful scientific activity.
Then the Executive Director, Dr. Associate Professor Elshad Ahmadov submitted the results of individual research plans and attestations of employees for 2022, III edition of the "Red Book" of the Republic of Azerbaijan, while a leading researcher of the Terresterial Vertebrates Laboratory, Ph.D. Gulbaniz Gasimova informed the council members about the monitoring carried out in the Basitchay State Nature Reserve. At the end of the meeting, other issues on the agenda were discussed and relevant decisions were made.