Aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyasının fəxri professoru seçilib
AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyasının fəxri professoru seçilib və Akademiyanın beynəlxalq “Qızıl ulduz” medalı ilə təltif edilib.
Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyasının Azərbaycan təmsilçisi, professor Elçin İsgəndərzadə fəxri professor diplomunu və medalı alimə təqdim edib. Təqdimatda dosent Eyvazovun Azərbaycan elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə, Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyasının fəxri professoru seçildiyi və medala layiq görüldüyü bildirilib.
Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyasının ali məqsədi türk dili, mədəniyyəti, tarixi və ədəbiyyatını bütün dünyada təşviq etməkdir. Bu günə qədər AMEA-nın bir sıra görkəmli alimlərinin də həmin Akademiyanın həqiqi üzvü və fəxri professoru seçilib.
Qeyd edək ki, Ə.Eyvazov 45 elmi əsərin, 52 informasiya bülleteninin (bukletin), 3 rəngli albomun, 2 metodik vəsaitin və 1 patentin müəllifidir.

Ph.D. in Agrarian Sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov has been elected Honorary Professor of the International Academy of Turkic World Studies
Acting Director of the Institute of Zoology of ANAS, Ph.D. in Agrarian Sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov has been elected an Honorary Professor of the International Academy of Turkic World Studies and granted the Academy's international "Gold Star" medal.
The Azerbaijani representative of the International Academy of Turkic World Studies, Professor Elchin Isgenderzadeh has presented the diploma and medal of Honorary Professor to the scientist. It was noted at the presentation was nominated for A. Eyvazov for his services to the development of Azerbaijani science.
The ultimate goal of the International Academy of Turkic World Studies is to promote the Turkish language, culture, history and literature around the world. To date, a number of prominent scientists of ANAS have been elected active members and Honorary Professors of the Academy.
Note that, A. Eyvazov is the author of 45 scientific works, 52 information bulletins (booklets), 3 colored albums, 2 methodical aids and a patent.