Zoologiya İnstitutu əməkdaşları sertifikatlarla təltif olunublar
20-21 may tarixlərində Qarabağın təbiətinə, ekoloji durumuna, fauna və florasına həsr edilmiş  “Qarabağın biomüxtəlifliyi, torpaq və su ehtiyatları: keçmişi, bugünü və gələcəyi” mövzusunda konfrans təşkil edilib. AMEA-nın institutları, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin elmi müəssisələri, Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi, Bakı Dövlət, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji, Azərbaycan Texniki, Gəncə Dövlət, Azərbaycan Tibb universitetləri və başqa müəssisələrin iştirakı ilə keçirilən konfransı giriş sözü ilə açan AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev iştirakçıları salamladıqdan sonra  məruzəçilərə uğurlar arzu edib. Öncə 44 günlük Vətən müharibəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qəhrəman ordumuz tərəfindən düşmən tapdağından azad olunan Qarabağ torpaqlarının necə öz həqiqi sahiblərinə qaytarılmasından bəhs edilib. Sonra söz məruzələrlə çıxış etmək üçün çıxışçılara verilib.
Tədbirdə Zoologiya İnstitutunun direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Ələddin Eyvazov, əməkdaşlar - biologiya elmləri doktorları Elşad Əhmədov, Qara Fətəliyev, Qiyas Quliyev, Asif Manafov, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Tahir Kərimov, İradə Nuriyeva, həmçinin Elşad Əsgərov və Nicat Həsənov mövzu ətrafında geniş məruzələrlə çıxış edib, sertifikatlarla təltif olunublar.

Employees of the Institute of Zoology were awarded certificates
A conference on "Karabakh's biodiversity, soil and water resources: past, present and future" dedicated to the nature, ecological situation, fauna and flora of Karabakh was organized on May 20-21. Opening the conference with participation of ANAS institutes, Ministry of Ecology and Natural Resources, Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Scientific Institutions of Azerbaijan Amelioration and Water Resources Open Joint-Stock Company, Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, Baku State, Azerbaijan State Pedagogical, Azerbaijan Technical, Ganja State University, Azerbaijan Medical University and other enterprises, President of ANAS, Academician Ramiz Mehdiyev greeted the participants and wished success to the speakers. First, they talked about how our heroic army, led by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev, returned the Karabakh lands to their rightful owners during the 44-day war. Then the floor was given to the speakers.
Director of the Institute of Zoology, Ph.D. in Agrarian Sciences Aladdin Eyvazov, employees - Doctors of Biological Sciences Elshad Ahmadov, Gara Fataliyev, Giyas Guliyev, Asif Manafov, Doctors of Biology Tahir Karimov, Irada Nuriyeva, as well as Elshad Asgarov and Nijat Hasanov delivered extensive lectures on the topic. They were awarded certificates