Aprelin 13-də AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti onlayn iclası keçirilib. Zoom platforması üzərindən onlayn formatda təşkil olunan iclası giriş sözləri ilə açan institutun direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib. İlk olaraq direktor institutun Tətbiqi Zoologiya Mərkəzinin baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru, professor Şəfiqə Topçiyevanın 70 illik yubileyi münasibəti ilə alimi təbrik edərək ona uzun və sağlam ömür diləyib. Şəfiqə Topçiyeva uzun illər səmərəli elmi fəaliyyətlərinə görə institutun Fəxri Fərmanı ilə təltif edilib.
Sonra “İnstitutun elmi əsərləri” adlı jurnalın yenidən nəşr edilməsi, Azərbaycan faunası-Milli İnformasiya Sisteminin hazırlanması, kolleksiyanın inventarizasiyası, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Reyhan İbrahimovanın yeni monoqrafiyasının çapa təqdim olunması, 2020/2021-ci tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertanturaya və doktoranturaya qəbul imtahanının nəticələri və gündəlikdə duran digər məsələlər müzakirə edilib, müəyyən qərarlar qəbul olunub.

Scientific Council of the Institute of Zoology held a next meeting
The next online meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on April 13. Opening the meeting, which was organized online on the Zoom platform, Aladdin Eyvazov, acting director of the institute, acquainted the council members with the issues on the agenda. In advance, the director congratulated the scientist on the 70th anniversary of Shafiga Topchiyeva, a senior researcher of the Center for Applied Zoology, Doctor of Biological Sciences, Professor, and wished her a long and healthy life. Shafiga Topchiyeva was awarded the Honorary Decree of the institute for many years of fruitful scientific activity.
Afterward, republishing of the journal "Scientific works of the Institute", preparation of the Azerbaijan Fauna National Information System, inventory of the collection, presenting to the publication of a new monograph by Ph.D. in Biology, Associate Professor Reyhan Ibrahimova, the results of the entrance exam to doctoranture and dissertanture for PhD training in 2020/2021 academic year and other issues on the agenda were discussed and certain decisions were made.