24 noyabr 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun elmi şurasının növbəti onlayn iclası keçirilib. Zoom platforması üzərindən virtual formatda təşkil olunan iclası giriş sözü ilə açan institutun Elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya elmləri doktoru Elşad Əhmədov gündəlikdə duran məsələlər barədə şura üzvlərini məlumatlandırıb. Sonra Elmi şuranın tərkibində qismən dəyişiklik edilməsi, 2019/2020-ci tədris ilində qəbul olmuş doktorant və dissertantların plan-proqramları, bəzi doktorant və dissertantların elmi rəhbərlərinin dəyişdirilməsi, institutun magistri Nigar Vəliyevanın “Abşeron Milli Parkının məməlilər faunası” adlı tezisinin çapa təqdim olunması və digər məsələlər müzakirə edilib, müəyyən qərarlar qəbul olunub.
Sonra Tətbiqi Zoologiya Mərkəzinin, Quru onurğasızları, Quru onurğalıları və Paleozoologiya laboratoriyalarının illik və yekun hesabatları dinlənilib.

Состоялось очередное онлайн-заседание Ученого совета Института зоологии
Очередное онлайн-заседание ученого совета Института зоологии НАНА состоялось 24 ноября 2020 года. Открывая встречу, которая была организована в виртуальном формате на платформе Zoom, заместитель директора по научной работе, доктор биологических наук Эльшад Ахмедов проинформировал членов совета о вопросах повестки дня. Затем обсуждались частичные изменения в составе Ученого совета, планы и программы докторантов и диссертантов, принятых в 2019/2020 учебном году, смена научных руководителей некоторых докторантов и диссертантов, публикация тезиса Нигяр Валиевой «Фауна млекопитающих Абшеронского национального парка» и другие вопросы. Были приняты определенные решения.
Затем были заслушаны годовой и заключительный отчеты Центра прикладной зоологии,  Наземных беспозвоночных, Наземных позвоночных и палеозоологических лабораторий.