Ələddin Eyvazov Zoologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən təyin edilib
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İşlər idarəsinin müdir müavini, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov akademiyanın Zoologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən təyin edilib.
Qeyd edək ki, Ə.Eyvazov 26 mart 1967-ci ildə Biləsuvar rayonunun İsmətli kəndində anadan olub. 1984-1991-ci illərdə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti) Meyvə-tərəvəzçilik və üzümçülük fakültəsini bitirib, 2013-2014-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində Baytarlıq ixtisası üzrə distant təhsil alıb.
1991-1994-cü illərdə Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin (KTN) Elmi-Tədqiqat Tərəvəzçilik İnstitutunda aspirant, kiçik elmi işçi, 1994-2003-cü illərdə KTN-nin mərkəzi aparatında mütəxəssis, 2003-2005-ci illərdə KTN yanında Bitki mühafizəsi və karantini şöbəsində müdir müavini və sektor müdiri, 2005-2015-ci illərdə KTN yanında Dövlət Fitosanitar Nəzarəti Xidmətinin rəis müavini, 2015-2018-ci illərdə KTN Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, 11 may - 21 iyun 2018-ci il tarixlərində KTN Aqrar Elm və İnformasiya Məsləhət Mərkəzinin baş direktoru, 2018-2019-cu illərdə KTN yanında Dövlət Fitosanitar Xidmətinin rəisi vəzifələrində işləyib.
Ə.Eyvazov 43 elmi əsərin, 1 patent, 1 təlimat, 52 informasiya bülleteni, 3 rəngli albom və 2 metodiki vəsaitin müəllifidir.

Аладдин Эйвазов назначен исполняющим обязанности директора Института зоологии
Исполняющим обязанности директора Института зоологии Академии наук назначен заместитель заведующего отделом дел Президиума НАНА, доктор философских наук, доцент.Аладдин Эйвазов.
А. Эйвазов родился 26 марта 1967 года в селе Исматли Биласуварского района. В 1991 году окончил факультет плодо -овощеводства и виноградарства Азербайджанского сельскохозяйственного института (ныне Азербайджанский государственный аграрный университет), в 2013-2014 годах получил дистанционное образование по ветеринарии в Азербайджанском государственном аграрном университете.
В 1991-1994 годах он был аспирантом, затем младшим научным сотрудником Научно-исследовательского института овощеводства Министерства сельского хозяйства Азербайджанской Республики, в 1994-2003 годах  был специалистом центрального аппарата Министерства сельского хозяйства, в 2003-2005 годах был заместителем отдела защиты и карантина растений. , также работал заведующим сектором. В 2005-2015 годах заместитель начальника Государственной службы фитосанитарного контроля, 2015-2018 годах был  Директором НИИ овощеводства, 11 мая - 21 июня 2018 г.  работал Генеральным директором Центра аграрной науки и информационного консультирования. А в 2018-2019 гг. работал руководителем Государственной фитосанитарной службы.
А. Эйвазов является автором 43 научных работ, 1 патента, 1 инструкции, 52 информационных бюллетеней, 3 цветных альбомов и 2 методических пособий.