Zoologiya İnstitutunun və AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə aztəminatli əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib
19 oktyabr 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun və  AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə aztəminatli əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib. Tədbiri institutun direktor vəzifəsini icra edən, b.e.d. Elşad Əhmədov açaraq yardımın verilməsinin  məqsədi koronavirus pandemiyası dövründə institut əməkdaşlarına kömək etməkdən ibarət olduğunu vurğulayıb, əməkdaşlarla profilaktik söhbətlər aparıb, karantin rejiminin tələblərinə riayət olunmasını tövsiyə edib. Tədbirdə iştirak edən AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov  Azərbaycan ordusunun həyata keçirdiyi uğurlu əməliyyatlar nəticəsində işğal altındakı bir sıra ərazilərin azad olunması münasibəti ilə əməkdaşları təbrik edib, hərbiçilərimizə uğurlar arzulayıb.  Sonra ölkəmizdə və dünyada tüğyan edən koronavirus (COVID-19) infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan hökumətinin bütün zəruri addımları atdığını, təxirəsalınmaz tədbirlərin həyata keçirdiyini vurğulayıb.

The Institute of Zoology and the Free Trade Union of ANAS provided food assistance to low-income employees
On October 19, 2020, the Institute of Zoology of ANAS and the Free Trade Union of ANAS provided food assistance to low-income employees. Opening the event, the acting director of the institute D.Sc. Elshad Ahmadov stressed that the purpose of the assistance was to help the staff of the institute during the coronavirus pandemic. He held preventive talks with employees and recommended compliance with the requirements of the quarantine regime. The chairman of the Free Trade Union of ANAS, Doctor of Law, Professor Habil Gurbanov congratulated the employees on the liberation of a number of occupied territories as a result of successful operations carried out by the Azerbaijani army and wished success to our servicemen. Then, he stressed that the Azerbaijani government has taken all necessary steps and taken urgent measures to prevent the spread of coronavirus (COVID-19) infection in our country and around the world.