Zoologiya İnstitutunun və AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə aztəminatli əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib
19 oktyabr 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun və  AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə aztəminatli əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib. Tədbiri institutun direktor vəzifəsini icra edən, b.e.d. Elşad Əhmədov açaraq yardımın verilməsinin  məqsədi koronavirus pandemiyası dövründə institut əməkdaşlarına kömək etməkdən ibarət olduğunu vurğulayıb, əməkdaşlarla profilaktik söhbətlər aparıb, karantin rejiminin tələblərinə riayət olunmasını tövsiyə edib. Tədbirdə iştirak edən AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov  Azərbaycan ordusunun həyata keçirdiyi uğurlu əməliyyatlar nəticəsində işğal altındakı bir sıra ərazilərin azad olunması münasibəti ilə əməkdaşları təbrik edib, hərbiçilərimizə uğurlar arzulayıb.  Sonra ölkəmizdə və dünyada tüğyan edən koronavirus (COVID-19) infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan hökumətinin bütün zəruri addımları atdığını, təxirəsalınmaz tədbirlərin həyata keçirdiyini vurğulayıb.

Институт зоологии и Свободный профсоюз НАНА оказали продовольственную помощь малообеспеченным сотрудникам
19 октября 2020 года Институт зоологии НАНА и Свободный профсоюз НАНА оказали продовольственную помощь малообеспеченным сотрудникам. Открывая мероприятие, и.о. директора института, д.б.н. Эльшад Ахмедов подчеркнул, что цель помощи - помочь сотрудникам института во время пандемии коронавируса, провести профилактические беседы с персоналом и рекомендовать соблюдение требований карантинного режима.
Председатель Свободного профсоюза НАНА, доктор юридических наук, профессор Габиль Гурбанов поздравил сотрудников с освобождением ряда оккупированных территорий в результате успешных операций, проведенных азербайджанской армией, и пожелал успехов нашим военнослужащим. Он подчеркнул, что правительство Азербайджана предприняло все необходимые шаги и неотложные меры для предотвращения распространения коронавируса (COVID-19) в нашей стране.