AMEA Zoologiya İnstitutu Silahlı Qüvvələrin Yardım fonduna vəsait köçürüb
Sentyabrın 27-dən etibarən Azərbaycanın ali baş komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmiz tarixin yeni şanlı səhifələrini yazmağa doğru böyük və cəsur addımlarla irəliləyir. Bu çətin və eyni zamanda qürurverici günlərdə, illərdir tarixi ədalətin bərpa olunacağı günü səbrsizliklə gözləyən Azərbaycan xalqı ölkə başçısı və Milli Ordunun ətrafında bir yumruq tək birləşib. Azərbaycan Ordusunun maddi-texniki təchizatı dövlət tərəfindən yüksək səviyyədə təmin olunsa da, hər bir Azərbaycan vətəndaşı indiki məqamda orduya hərtərəfli dəstəyi özlərinə mənəvi borc hesab edir. AMEA Zoologiya İnstitutu da bu mənəvi borcu yerinə yetirmək üçün işğal altında olan əzəli torpaqlarımızın geri qaytarılmasında böyük ürəklə mübarizə aparan şanlı ordumuza dəstək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna könüllü olaraq 3450 manat vəsait köçürüb.
İnanırıq ki, tezliklə Azərbaycanın şanlı üç rəngli bayrağı illərdir həsrəti ilə yandığımız Qarabağ torpaqlarında dalğalanacaqdır.

Институт зоологии НАНА перечислил средства в Фонд помощи вооруженным силам
С 27 сентября наша страна под руководством Верховного главнокомандующего Азербайджана Ильхама Алиева делает большие и смелые шаги к написанию новых славных страниц истории. В эти тяжелые и вместе с тем гордые дни народ Азербайджана, долгие годы ждавший восстановления исторической справедливости, объединился вокруг Президента и Национальной Армии. Хотя материально-техническое обеспечение азербайджанской армии на высоком уровне обеспечивается государством, но каждый гражданин Азербайджана теперь считает своим моральным долгом оказывать всестороннюю поддержку армии.
Институт зоологии НАНА также для выполнения этого морального долга, добровольно перечислил 3450 манатов в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики для поддержки нашей славной армии, которая всем сердцем борется за возвращение наших древних земель.
Верим, что скоро на землях Карабаха, к которым мы стремились, скоро будет развеваться славный трехцветный флаг Азербайджана.