Doktoranturaya fəlsəfə fənni üzrə qəbul imtahanı keçirilir
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 10 dekabr 2019-cu il tarixli sərəncamına əsasən ötən il üçün doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilib.
Fəlsəfə fənnindən qəbul imtahanı bu gün AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin təşkilatçılığı ilə Mərkəzi Elmi Kitabxanada baş tutub.
Elm və təhsil idarəsinin rəisi, i.e.ü.f.d. Fail Kazımov imtahan prosesi haqqında məlumat verib. O, AMEA rəhbərinin 31 yanvar 2020-ci il tarixli sərəncamı ilə Akademiyada fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul imtahanının keçirilməsini təşkil etmək məqsədilə yaradılmış komissiyanı iddiaçılara təqdim edib.

Проводится вступительный экзамен в докторантуру по философии
Согласно распоряжению президента НАНА академика Рамиза Мехтиева от 10 декабря 2019 года, объявлен прием в докторантуру и диссертантуру за прошедший год.
Сегодня в Центральной научной библиотеке при организации Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА состоялся экзамен по философии.
Начальник Управления науки и образования доктор философии по экономике Фаил Казимов проинформировал о ходе экзамена. Он представил претендентам комиссию, созданную распоряжением главы НАНА от 31 января 2020 года для организации вступительных экзаменов в докторантуру в Академии.