AMEA və TÜBİTAK-ın layihə müsabiqəsi davam edir
AMEA və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış əməkdaşlıq sazişi üzrə müştərək proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün elan edilmiş layihə müsabiqəsi davam edir.
Müsabiqə 6 mart 2020-ci il tarixinədək qüvvədədir. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Ətraflı məlumat və ərizə formalarını bei.science.gov.az veb səhifəsindən əldə etmək olar.
Azərbaycan tərəfi layihə təkliflərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə təqdim etməlidir.

Project competition of ANAS and TÜBITAK continues
The project competition for scholars of universities, research centers and scientific institutions of Azerbaijan and Turkey is continuing under the joint program of cooperation agreement signed between ANAS and Turkish Scientific and Technological Research Council (TÜBITAK).
The competition is valid until March 6, 2020. Proposals should be prepared in English by partner groups from Turkey and Azerbaijan.
More information and application forms are avaiable at the bei.science.gov.az website.
Azerbaijan should submit project proposals to the International Relations Office of the Presidium of ANAS.