AMEA və TÜBİTAK-ın layihə müsabiqəsi davam edir
AMEA və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış əməkdaşlıq sazişi üzrə müştərək proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün elan edilmiş layihə müsabiqəsi davam edir.
Müsabiqə 6 mart 2020-ci il tarixinədək qüvvədədir. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Ətraflı məlumat və ərizə formalarını bei.science.gov.az veb səhifəsindən əldə etmək olar.
Azərbaycan tərəfi layihə təkliflərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə təqdim etməlidir.

Конкурс проектов НАНА и TÜBİTAK продолжается
Конкурс проектов для ученых университетов, исследовательских центров и научных учреждений Азербайджана и Турции продолжается в рамках совместной программы по договору о сотрудничестве, подписанному между НАНА и Советом по научно-техническим исследованиям Турции (TÜBİTAK).
Конкурс действителен до 6 марта 2020 года. Предложения должны быть подготовлены на английском языке группами партнеров из Турции и Азербайджана.
Дополнительную информацию и формы заявок можно найти на веб-сайте bei.science.gov.az.
Азербайджанская сторона должна представить проектные предложения в Управление международных связей аппарата Президиума НАНА.