28 yanvar 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclasi keçirilib. İclası giriş sözü ilə açan Zoologiya İnstitutunun direktor vəzifəsini icra edən, biologiya elmləri doktoru Elşad Əhmədov iclas iştirakçılarını gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib. İclasda Elmi şuranın yeni tərkibinin təsdiq olunması, Azərbaycan Respublikası “Qırmızı Kitabı”nın III nəşri ilə əlaqədar olaraq işçi qrupunun yaradılması, 2020-ci il üçün elmi-tədqiqat işlərinin mərhələləri, 2019/2020-ci illər üçün dissertanturaya qəbulun nəticələri və digər məsələlər ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, müəyyən qərarlar qəbul edilib.
İclasda həmçinin, b.ü.f.d. Nailə İsgəndərova, b.e.d Şəfiqə Topçiyeva, b.e.d. Gulzar Mustafayeva və  b.ü.f.d. Reyhan İbrahimovaya institutda göstərdikləri uzunmüddətli elmi fəaliyyətlərinə görə Zoologiya İnstitutunun Fəxri Fərmanı təqdim olunub.

Состоялось очередное заседание Ученого совета Института зоологии
28 января 2020 года состоялось очередное заседание Ученого совета Института зоологии НАНА. Открывая совещание, исполняющий обязанности директора Института зоологии, доктор биологических наук Эльшад Ахмедов представил участников повестки дня.Были обсуждены вопросы утверждения нового состава Ученого совета, создания рабочей группы в связи с 3-м изданием «Красной книги» Азербайджанской Республики, этапов научно-исследовательской деятельности на 2020 год, результатов приема в диссертантуру на 2019/2020 годы и других вопросов, были приняты  определенные решения.
Затем, за долгую научную работу были награждены Почетной Грамотой Института Зоологии, сотрудники института- к.б.н. Наиля Искандарова, д.б.н. Шафига  Топчиева, д.б.н. Гульзар Мустафаева и к.б.н. Рейхан Ибрагимова.