28 yanvar 2020-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclasi keçirilib. İclası giriş sözü ilə açan Zoologiya İnstitutunun direktor vəzifəsini icra edən, biologiya elmləri doktoru Elşad Əhmədov iclas iştirakçılarını gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib. İclasda Elmi şuranın yeni tərkibinin təsdiq olunması, Azərbaycan Respublikası “Qırmızı Kitabı”nın III nəşri ilə əlaqədar olaraq işçi qrupunun yaradılması, 2020-ci il üçün elmi-tədqiqat işlərinin mərhələləri, 2019/2020-ci illər üçün dissertanturaya qəbulun nəticələri və digər məsələlər ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, müəyyən qərarlar qəbul edilib.
İclasda həmçinin, b.ü.f.d. Nailə İsgəndərova, b.e.d Şəfiqə Topçiyeva, b.e.d. Gulzar Mustafayeva və  b.ü.f.d. Reyhan İbrahimovaya institutda göstərdikləri uzunmüddətli elmi fəaliyyətlərinə görə Zoologiya İnstitutunun Fəxri Fərmanı təqdim olunub.

On January 28, 2020 the next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held. Opening the meeting, Acting Director of the Institute of Zoology, Doctor of Biological Sciences Elshad Ahmadov introduced the participants to the agenda. There were extensive discussions at the meeting on the approval of the new composition of the Scientific Council, the establishment of the Working Group in connection with the 3rd edition of the Red Book of the Republic of Azerbaijan, the stages of scientific research work for 2020, the results of admission to the dissertation for 2019/2020 and other issues and certain decisions were made.
During the meeting, also, Ph.D in Biology Naila Isgandarova, Doctor of Biological Sciences Shafiga Topchiyeva, Doctor of Biological Sciences. Gulzar Mustafayeva and Ph.D in Biology. Reyhan Ibrahimova was presented the Honorary Decree of the Institute of Zoology for her long-term scientific work at the Institute.