Zoologiya İnstitutu əməkdaşları “Bir gündə 650 min ağac əkək” aksiyasına qoşulublar
Dahi mütəfəkkir-şair İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın “Bir gündə 650 min ağac əkək” aksiyasına AMEA Zoologiya İnstitutu da qoşulub. Belə ki, 06 dekabr 2019-cu il tarixində institut əməkdaşları tərəfindən Ağsu Təcrübə Dayaq Məntəqəsi ərazisində 1350 ağac əkilib.
Bununla bağlı keçirilən tədbirdə iş qabiliyyətini yüksəltmək məqsədi ilə 4 nominasiya üzrə oyun keçirilib. Qalib və fəal iştirakçılar mükafatlandırılıb.
Dahi şair İmadəddin Nəsiminin əziz xatirəsinə həsr olunan bu aksiya ekoloji balansın bərpası, təbii mühitin qorunması, atmosferin çirklənməsinin qarşısının alınmasında ciddi rol oynayacaq və respublika ərazisinin yaşıllaşdırılması istiqamətində gələcəkdə öz töhfəsini verəcək.

Сотрудники Института зоологии присоединились к акции «650 000 деревьев в день»
Коллектив Института зоологии НАНА присоединился к акции первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой «650 000 деревьев в день» в честь 650 - летия великого мыслителя и поэта Имададдина Насими.
6 декабря 2019 года сотрудники института посадили 1350 деревьев на территории центра экспериментального опорного пункта в районе Агсу.
С целью повышения работоспособности проводилось мероприятие в четырех номинациях. Победители и активные участники были награждены.
Эта акция, посвященная памяти великого поэта Имададдина Насими, будет сыграть ключевую роль в восстановлении экологического баланса окружающей среды и предотвращении загрязнения воздуха и способствовать озеленению территории республики в будущем.