07 oktyabr 2019-cu il tarixində  AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib. İclasın əvvəlində multidissiplinar tədqiqatlar aparan hörmətli alim, elmi şuranın üzvü, Tətbiqi Zoologiya Mərkəzinin aparıcı elmi işçisi, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə dokturu Əli Məmmədovun xatirəsi iclas iştirakçıları tərəfindən bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
İclası giriş sözü ilə açan institut direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Elman Yusifov iclas iştirakçılarını gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib.
Sonra elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə elmlər doktoru  Elşad Əhmədov 2019-cu il üçün illik hesabatların yazılması haqqında əməkdaşları məlumatlandırıb.
Daha sonra 14 iyun 2019-cu il tarixində “Elm” qəzetində dərc olunmuş müsabiqənin nəticəsinə əsasən gizli səs vermə yolu ilə biologiya üzrə elmlər doktoru, professor Zəkəriyyə Məmmədovun  “ Quru onurğasızları ” laboratoriyasına müdir, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Tariyel Eybatovun “ Paleozoologiya ” laboratoriyasına müdir, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Şükür Quliyevin “ İctimaiyyətlə əlaqələr ” şöbəsinə müdir, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Vüsalə Nərimanovanın “ Təhsil ” şöbəsinə müdir, həmçinin biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nizami  Novruzovun “ Paleozoologiya ” laboratoriyasına aparıcı elmi işçi,  Nigar Yusifovanın Paleozoologiya ” laboratoriyasına elmi işçi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru  Könül Tapdıqovanın “ Tətbiqi Zoologiya Mərkəzinə ” böyük elmi işçi,  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru  Gülbəniz Qasımovanın  “ Quru onurğalıları ” laboratoriyasına böyük elmi işçi vəzifələrinə seçilmələri haqqında Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi qarşısında vəsatət qaldırılıb.

It was the next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology
It was the next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS on October 07, 2019. Director of the institute, doctor of physics Elman Yusifov has opened the meeting and introduced the agenda.
Then Deputy Director for Scientific Affairs, Doctor of Biology Elshad Ahmadov informed the staff about 2019 annual reports.
After it, a petition has been filed before Department of Biology and Medical Sciences on election of the doctor of sciences, professor Zakariyya Mammadov to the post of the head of the Terrestrial Invertebrate Laboratory, Doctor of Philosophy in Biology, Tariyel Eybatov to the post of the head of the Paleozoology, Doctor of Philosophy in Biology Shukur Guliyev to the post of the head of Department of Public Relations, Doctor of Philosophy in Biology Vusala Narimanova to the post of the Head of the Department of Education, as well as Doctor of Philosophy in Biology Nizami Novruzov to the post of a leading researcher at the Paleozoology Laboratory, Nigar Yusifova to the post of researcher of the Paleozoology Laboratory, Doctor of Philosophy in Biology Konul Tapdigova to the post of Senior Researcher of Applied Zoology Center, Doctor of Philosophy in Biology Gulbaniz Gasimova to the post of senior researcher Terrestrial Vertebrate Laboratory.